29062012_797Do 16 września br. w Muzeum Miasta Łodzi można podziwiać niezwykłą wystawę: Między Capri a Lwowem – malarskie podróże Feliksa Michała Wygrzywalskiego.

Ekspozycja to kolejna odsłona Aneksu Jednego Mistrza prezentowanego przy Galerii Mistrzów Polskich, która od pewnego już czasu działa w muzeum przy Ogrodowej.

Na wystawę składa się kilkanaście obrazów cenionego kolorysty i marynisty, Feliksa Michała Wygrzywalskiego (1875-1944). To niezwykłe wizje Orientu, które tak fascynował artystę. Powstawały one głownie po jego podróży na Bliski Wschód (1906). Twórca do końca życia uwieczniał ciężką pracę żeglarzy, rybaków, tkaczy dywanów, pozostawił też wiele wizerunków własnych – jako Arabskiego Mędrca, w otoczeniu nagich muz lub z paletą i ulubioną fajką na tle morza.

joomplu:38451

Prezentowana w Muzeum Miasta Łodzi ekspozycja, to jedynie niewielki wycinek dokonań Wygrzywalskiego. Na pewno warto przyjrzeć się pracom, zdaniem wielu kolekcjonerów, jednego z najlepszych europejskich malarzy-marynistów i wciąż niedocenionego Mistrza pastelu. Przy okazji także trzeba zwiedzić Galerię Mistrzów Polski. Szczególnie podczas wakacji będzie na to czas.

Zobacz także:

Otwarcie Galerii Sztuki Dawnej w powozowni Pałacu Herbsta (foto)

Przeoczenie w Paacu Herbsta (foto)

Michałowski i Goya w Pałacu Herbsta (foto)

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_3097
Stefan Wagner w Galerii Re:Medium (foto)
IMG_3138
Sztuki Piękne 2012 w ASP (foto)
IMG_5745
Rzeczywistość obrazu w Galerii Willa (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*