masakryt_005Wystawą malarstwa olejnego Piotra Klemensa Borzęckiego zainaugurowała działalność nowa sala Muzeum Fabryki w Łodzi.

Artysta, urodzony w 1971 roku w Strykowie, od początku wierny jest tradycyjnej technice malarstwa olejnego. Ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu o specjalności ceramika. Swoje prace wystawiał w kraju i  za zagranicą. Jego obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach w Niemczech, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Włoszech.

W nowej sali znajdującej się na drugim piętrze Muzeum Fabryki od piątku można oglądać obrazy Borzęckiego inspirowane karnawałem i flamenco. Są to dzieła niezwykle barwne. Olbrzymie plamy zlewają się ze sobą tworząc kształty pogodne i radosne. Jyada del sol znaczy więcej słońca i taka właśnie jest ta wystawa. Niezwykle nasycona kolorystycznie i przyjemna w odbiorze.

Jyada del sol można oglądać w Muzeum Fabryki do 11 kwietnia br.

Jyada del sol! Piotra Klemensa BorzęckiegoJyada del sol! Piotra Klemensa BorzęckiegoJyada del sol! Piotra Klemensa BorzęckiegoJyada del sol! Piotra Klemensa BorzęckiegoJyada del sol! Piotra Klemensa BorzęckiegoJyada del sol! Piotra Klemensa Borzęckiego
Jyada del sol! Piotra Klemensa BorzęckiegoJyada del sol! Piotra Klemensa BorzęckiegoJyada del sol! Piotra Klemensa BorzęckiegoJyada del sol! Piotra Klemensa Borzęckiego
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
0506212_065
Marcin Matych – między terapią a sztuką (foto)
najezykach
Wylicytuj obraz dla zwierząt ze schroniska
wystawa_prac_wiesawa_bendy_20150914_2024137521
Wystawa prac Wiesława Bendy (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*