zd_52W czwartek, 19 września w Galerii „Na piętrzę” mieszczącej się przy ul. Piotrkowskiej 86 w siedzibie ZPAP odbył się wernisaż ekspozycji  Dwa spojrzenia. Na wystawie prezentują swoje obrazy, grafiki i rysunki Wiesław Fiszbach i Andreas Noack, na stałe mieszkający w Niemczech.

Fiszbach pseud. „Stefan” to pomysłodawca i realizator projektu Moje Miasto – Cykl wystaw w Berlinie i Polsce. Zwolennik strun kosmicznych, wyszukuje w malarstwie nowe nisze i przestrzenie w otaczającym świecie, oraz przenikanie przez nie formą i barwą rysunku. Zdobywał nagrody UNESCO w Londynie, Delhi będąc członkiem Młodzieżowego Domu Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Uczestniczy czynnie w Stowarzyszeniu Artystów Integracji Europejskiej i w wystawach po obu stronach Odry: w Związku Polskich Artystów Plastyków i w Stowarzyszeniu polsko-niemieckim Amber w Berlinie – FENSTER-KUNST w Łodzi.

Andreas Noack natomiast to rysownik i rzeźbiarz, ale także doktor filozofii i sztuki, socjolog. W swoich grafikach rozważa istotę ludzkiej natury, jej złożoność, a także problem śmierci, jako nieuchronnego elementu w naszej ziemskiej podróży.

Wernisażowi towarzyszyły występy artystyczne pieśniarzy Jacka Bieleńskiego i Włodzimierza Vodki oraz recytacje wierszy Juliana Tuwima przygotowane przez grupę młodzieży z Gimnazjum Nr 1 w Strykowie.

Połączenie dwóch państw i trzech pokoleń odbiorców przyniosło nową jakość spotkania, które być może zaowocuje ściślejszą współpracą między artystami różnych narodów oraz publicznością w różnym wieku.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
4listopada_010
Janusz Antoszczyk – malarstwo (foto)
Odmiana_przez_osoby_2008_linoryt_51_7_x_72_7_cm
Znak człowieka. Linoryty Piotra Stachlewskiego (foto)
IMG_9510
Maria Górecka – Malarstwo w Łódzkim Domu Kultury (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*