08022013_058Braming – organizacja spotkań towarzyskich połączonych z piciem, a często także z jedzeniem, w miejscach nie przeznaczonych do tego typu aktywności – w bramach.

W piątek, 8 lutego w Prexerze zorganizowano wernisaż wystawy Braming – tworzenie miejsc biesiadnych w przestrzeni miejskiej. To wspólny projekt autorstwa Barzygnali Kolektyw (Anka Kaznodziej, Konrad Michalak) oraz Doroty Filipskiej i Olki Liberskiej. Za pomocą niewielkich obrazków, map, a także pitnej instalacji zaprezentowali w jaki sposób powstaje i czym jest łódzki Braming.

joomplu:48092

– Brama to miejsce specyficzne, bo graniczne: nie jest ani na zewnątrz budynku, ani w jego wnętrzu. Ten jej niejasny status odpowiada jednak biesiadującym, a nawet zdaje się ich przyciągać – mówią pomysłodawcy ekspozycji. – Kształt i rozplanowanie bramy również są istotne – mają bowiem wpływ na przebieg biesiady i zachowanie jej uczestników; sprzyjają poczuciu swobody i równości. Wszystko to sprawia, że młodzi ludzie wyodrębniają poszczególne bramy z przestrzeni miejskiej, tworząc w nich jedyne w swoim rodzaju miejsca biesiadne.

Zobacz także:

Ukryty w Mieście Krzyk (foto)

Matyas Misetics – Artificial Light (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_2115
Początek w Galerii Wschodniej (foto)
Album Polski Street Art zapremierował w Łodzi
18122012_181
Paulina Sadowska – Full Color w Re:Medium (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*