glowne_adi_17_maja

W miniony piątek w Galerii Adi Art odbyły się wernisaż oraz spotkanie wprowadzające do wystawy Wojciecha Górskiego. Prezentacja, poprowadzona przez historyka i krytyka sztuki, Martę Królikowską,oscylowała wokół abstrakcjonimzu ekspresyjnego, tzw. malarstwa plam oraz malarstwa barwnych płaszczyzn.

Urodzony w 1958 roku, mieszka i pracuje w Łodzi.W 1988 roku skończył łódzką Akademię Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki i Malarstwa, w Pracowni Malarstwa u prof. J. Narzyńskiego. Artysta wykształcił z biegiem lat swoją autorską technikę malowania. Dzięki bliższej znajomości chemii, Wojciech Górski sam opracowuje farby z pigmentów o wysokiej światłotrwałości, co sprawia, że jego obrazy mają niepowtarzalne efekty kolorystyczne.

Malarz dodatkowo używa nietypowego płótna o bardzo delikatnym splocie, które wydaje się być „barwione”, a nie pokryte farbą. Większość prac Wojciecha Górskiego to abstrakcyjne kompozycje, które sam artysta określa jako wizje przestrzeni kosmicznych lub rajskich ogrodów. Na wystawie w Adi Art zostaną również zaprezentowane małe formy malarsko-reliefowe, które odbiegają formalnie od wielkoformatowych realizacji Górskiego, ale wpisują się w jego eksperymenty z powierzchnią obrazu.

Galeria ADI ART rozpoczęła działalność w 1992 r. Do tej pory zorganizowano w niej 175 wystaw, koncertów i innych imprez. Prezentowano prace młodych, interesujących twórców (m.in. laureatów konkursów im. Strzemińskiego), jak również znanych i uznanych artystów współczesnych polskich i zagranicznych

(Tekst – Mat. Prasowe; Fot. Arkadiusz Fochtman)

Więcej o malarstwie na Plastrze Łódzkim!

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_8548
Once in a blue moon w Galerii OFF Piotrkowska (foto)
Karol Hiller w Galerii Re:Medium (foto)
IMG_6374
Shigeki Tomura w Galerii Re:Medium (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*