DSC_6615Dziś o godz. 13 rozpoczął się wernisaż wystawy „3 / Trzy / Tři” w Galerii Kobro ASP w Łodzi. Autorami prac są Eduard Ovčáček, Zbyněk Janáček i Marek Sibinský – pedagodzy Katedry Grafiki i Rysunku Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu w Ostrawie.

 
Zgromadzone na wystawie dzieła są wykonane głownie w technikach druku cyfrowego oraz sitodruku na płótnie i folii.  Prezentowany wycinek twórczości czeskich artystów oscyluje wokół abstrakcyjnego podejścia do tematyki mediów wizualnych. Wielobarwne folie zamknięte w szklanych korpusach przywodzą na myśl niewyraźny obraz szklanego ekranu „śnieżącego” telewizora. Na piętrze galerii Kobro można również podziwiać graficzne wariacje na temat liczby trzy.

Gościnna ekspozycja czeskich pedagogów jest nie tylko ukłonem dla ich twórczości, ale także przyczynkiem do dalszej owocnej, polsko-czeskiej współpracy zarówno wykładowców uczelni jak i samych studentów ostrawskiego Uniwersytetu z łódzką ASP.

Wystawa będzie czynna do 8 lutego 2010 r. od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00-15:00.

 


„3 / Trzy / Tři” w Galerii Kobro ASP w Łodzi „3 / Trzy / Tři” w Galerii Kobro ASP w Łodzi „3 / Trzy / Tři” w Galerii Kobro ASP w Łodzi
„3 / Trzy / Tři” w Galerii Kobro ASP w Łodzi „3 / Trzy / Tři” w Galerii Kobro ASP w Łodzi „3 / Trzy / Tři” w Galerii Kobro ASP w Łodzi
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Obraz+Tekst=Sztuka #2 – Maciej Sieńczyk (foto)
tomaszewskii
Henryk Tomaszewski (1914‐2005) w Galerii Willa (foto)
9_ostr
Maksym Ostrowski w Galerii Starej (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*