a2011-06-18_12-29-03W sobotę o godzinie 12 otworzona została wystawa fotograficzna związana z zagrożonymi gatunkami zwierząt zamieszkującymi łódzkie ZOO. Zdjęcia brały udział w konkursie zorganizowanym przez Ogród Zoologiczny.

Ponad 80 osób przesłało 212 fotografii, z których jury wybrało trzy najlepsze fotografie oraz wyróżnienia. Kilka zostało też zostało zakwalifikowanych na wystawę pokonkursową, którą oglądać można w Centrum Handlowym Port Łódź – naprzeciwko sklepu ‘Piotr i Paweł’.

O godzinie 12 rozpoczęto przyznawanie nagród. Aparat fotograficzny, statywy, dyplomy – wszystko powędrowało w ręce zwycięzców, a chwilę później wystawa została oficjalnie otwarta.

Lista laureatów i osób wyróżnionych w konkursie:

Nagrody główne:
I  Paweł Wojtyczka – „Rodzina” – żubr (Bison bonasus bonasus)
II  Piotr Przybylak – „Spróbujmy się wydostać” – waran szmaragdowy (Varanus prasinus)
III  Paweł Wojtyczka – „W kąpieli” –  tygrys amurski (Panthera tigris altaica)

Wyróżnienia nagrodzone podwójnie:
1. Maciej Blim – „Kolorowe życie” – kameleon jemeński (Chamaeleo calyptratus)
2. Witold Woźniak – „Papuzi pazur” – ara zielonoskrzydła (Ara chloroptera)
3. Witold Woźniak – „Śniadanie z górnej półki” – żyrafa Rothschilda (Giraffa camelopardalis rothschildi)

Wyróżnienia nagrodzone pojedynczo:
1. Włodzimierz Bartczak – „Niedźwiedź himalajski” – niedźwiedź himalajski (Ursus thibetanus)
2. Dobrawa Rutkowska – „Sęp” – sęp płowy (Gyps fulvus fulvus)
3. Maria Czajkowska – „Długość dźwięku samotności” – wąż tajwański (Orthriophis taeniurus ridleyi)
4. Anna Kaleta – „Lustrzane odbicie” – żyrafa Rothschilda (Giraffa camelopardalis rothschildi)

Prace zakwalifikowane do wystawy w CH Port Łódź:
1. Anna Kaleta – „Mysz kolczasta”  – mysz kolczasta (Acomys dimidiatus)
2. Michał Zalewski –„Tygrys amurski” – tygrys amurski (Panthera tigris altaica)
3. Piotr Pardus – „Drzemka” – rzekotka czerwonooka (Agalychnis callidryas)
4. Piotr Pardus – „Tofik, Hana oraz Suri” – żyrafa Rothschilda (Giraffa camelopardalis rothschildi) 
5. Piotr Pardus – „Smok” – legwan zielony (Iguana iguana)
6. Jan Szmiłyk – „Pantera” – pantera chińska (Panthera pardus japonensis)
7. Jan Szmiłyk – „Orzeł” – orzeł stepowy (Aquila rapax orientalis)
8. Patrycja Cychner – „Nie pozwólcie nam wyginąć” – niedźwiedź himalajski (Ursus thibetanus)
9. Piotr Przybylak – „Zło”  – boa madagaskarski (Acrantophis madagascariensis)
10. Iwonna Bartczak – „Wikunia” – wikunia (Vicugna vicugna)
11. Włodzimierz Bartczak – „Żyrafa Rothschilda” – źyrafa Rothschilda (Giraffa camelopardalis rothschildi)
12. Piotr Biedrzyński – „Upiór w wolierze” – sęp płowy (Gyps fulvus fulvus)
13. Dobrawa Rutkowska – „Żbik” – żbik (Felis silvestris silvestris)
14. Mariusz Gadzinowski – „Niedźwiedź malajski” –  niedźwiedź malajski (Helarctos malayanus)
15. Paweł Wojtyczka – „Łowca” – pantera chińska (Panthera pardus japonensis)
16. Aleksandra Mijalska – „Zebra Chapmana”- zebra Chapmana (Equus burchellii chapmanni)

Zobacz także:

ZOO przyciąga łodzian (foto)

Samokhin Band w Porcie Łódź (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
mrcpn-1001swiatow_006
Marcela Paniak w Galerii FF (foto)
IMG_0621
Fotografia anagramowa w Galeryjce Olimpijce (foto)
IMG_6457
De multitudine rerum / O mnogości rzeczy w Galerii FF (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*