z_flashem_w_morzach_tropikalnych_20100224_1067956118“Z flashem w morzach tropikalnych”, czyli podwodny świat widziany oczami Aleksandry i Piotra Jabłońskich, można od wtorku podziwiać w Galerii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego.

Barwne, nasycone, różnorodne prace prezentowane w przestrzeni ŁTF przedstawiają rafy koralowe Indopacyfiku i Morza Czerwonego, wykonane podczas kilku wypraw do Azji południowo-wschodniej i Egiptu. Ciepły i słony ocean jest mieszkaniem dla wielu organizmów, które stały się bohaterami niniejszych zdjęć. W Azji autorzy odwiedzali często dziewicze tereny, które stanowiły tajemnicę nawet dla tubylczej ludności.

Aleksandra Jabłońska pracuje w Katedrze Zoologii Bezkręgowców i Hydrobiologii Uniwersytetu Łódzkiego. Piotr Jabłoński działa w sferze biznesowej w krajach azjatyckich.

2a

Obydwoje są płetwonurkami i należą do Stowarzyszenia Ochotniczej Straży Pożarnej – Oddział Ratownictwa Wodnego w Łodzi. Poznali świat podwodny Bałtyku, Morza Północnego, Śródziemnego i Czerwonego, Oceanu Indyjskiego i Pacyfiku. Od dziewięciu lat zajmują się fotografią podwodną. Zamiłowanie do podróży pcha ich ciągle w nowe strony świata, szczególnie chętnie wracają jednak do południowo-wschodniej Azji, gdzie byli już wielokrotnie. Są autorami kilkunastu pokazów slajdów i wystaw zdjęć podwodnych i podróżniczych.

Wystawę będzie można oglądać do 8 marca.

 


 

Z flashem w morzach tropikalnych Z flashem w morzach tropikalnych Z flashem w morzach tropikalnych
Z flashem w morzach tropikalnych Z flashem w morzach tropikalnych Z flashem w morzach tropikalnych


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
10062013_297
Cisza nie taka dziwna jak myślisz (foto)
2010-07-10_17-02-16
Fotografie Pawła Pietrzaka “Kwiat/Ogień”
glowne_fotootwar14
Otwarcie 13. Fotofestiwalu!
2 komentarze
  • brook logan
    1 marca 2010 at 20:30

    mnie się podoba Nemo 🙂

  • Arcadious
    28 lutego 2010 at 21:27

    no widzę, że Ci się podobało 😉

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*