ascy1O kobietach i ich różnorakich wcieleniach opowiada wystawa autorstwa Renaty i Tomasza Łaskich, którą od 31 marca można podziwiać w Galerii Carte Blanche.

 – Kobieta. Na co dzień gospodyni, businesswoman, matka, żona, kochanka. Kobieta zapracowana, kobieta praktyczna, koleżanka z pracy. Obiekt westchnień, miłości, pożądania. Kobieta zmienna. Pudry, szminki, suknie, kapelusze. Przepoczwarza się jak motyl by zakwitnąć w świetle reflektorów – piszą we wstępie do wystawy Renata i Tomasz Łascy.

Czy na pewno znamy kobiety, które nas otaczają? Jaka metamorfoza czeka dziś wieczorem naszą cichą i skromną znajomą z pracy? – dodają autorzy.

Renata i Tomasz Łascy od wielu lat fotografują kobiety. Na ekspozycji zaprezentowali zróżnicowane prace, portrety, akty, zarówno czarno-białe, jak i kolorowe. Założeniem autorów było przedstawienie fotografowanych kobiet, nie takimi jakie są na co dzień, ale zasugerowano im, czy wręcz narzucono pewne określone role, które mają za zadanie odzwierciedlać tytułowe “Wcielenia”.

ascy2


Renata Łaska  – fotografuje od dziesięciu lat – głównie kobiety i dzieci. Często popada w skrajności – od high-keya do low-keya.

Świat marzeń sennych, Świat wymyślony, Świat niemożliwy – tak przez szkło obiektywu spogląda Tomasz Łaski. Z natury okularnik;  próbuje  przedstawić innym własne, zniekształcone wizje. Kocha Czerń i Biel oraz Kolor stonowany i nie stroni od pomocy komputera przy kreowaniu swoich wizji. Z aparatem fotograficznym widuje się go od zawsze.

Trochę historii:
•    Galeria MOK Dębica – Luty 2004,  Wystawa Środowiskowa, Debiuty – Renata Łaska
•    Ośrodek Kultury w Zielonce – maj 2004, Fotografie , wystawa autorska Renaty i Tomasza Łaskich.
•    Klub Studentów Akademii Pedagogicznej BAKAŁARZ  w Krakowie – październik 2004,  wystawa autorska Renaty i Tomasza Łaskich
•    Galeria – Herbaciarnia w Dębicy – wrzesień 2004, „Kobieta Intymna” wystawa autorska Renaty Łaskiej
•    Konfrontacje fotograficzne Dębica 2004 – maj 2004, wystawa zbiorowa,
•    Konfrontacje fotograficzne Dębica 2005 – wrzesień 2005, wystawa zbiorowa
•    Galeria Korozja i Kolor  Wołomin 2006 – Dwa Spojrzenia wystawa autorska Renaty i Tomasz Łaskiego


"Wcielenia" w Carte Blanche "Wcielenia" w Carte Blanche "Wcielenia" w Carte Blanche
"Wcielenia" w Carte Blanche "Wcielenia" w Carte Blanche "Wcielenia" w Carte Blanche
"Wcielenia" w Carte Blanche "Wcielenia" w Carte Blanche "Wcielenia" w Carte Blanche
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_2936
Po sesji 2012-2013 w Łódzkim Towarzystwie Fotograficznym (foto)
25062013_004
Maciej Kossowski – Miejsca w ŁTF (foto)
IMG_9367
Warsztat Formy Filmowej w Atlasie Sztuki (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*