foto_041„Capoeira w obiektywie“ i „Capoeira z Łodzią w tle“ są częścią I Festiwalu Viva Capoeira – wielkiego święta brazylijskiej sztuki walki. Wystawą w Manufakturze nieoficjalnie rozpoczęto festiwal Viva Capoeira. Oficjalna inauguracja imprezy już dzisiaj, 30 kwietnia.

Wystawa „Capoeira w obiektywie“ jest podsumowaniem konkursu na najciekawsze zdjęcie capoeiry. Organizatorzy zaprosili na treningi łódzkich fascynatów fotografii, których pracy efekty możemy podziwiać do 5 maja przy wejściu głównym Manufaktury.

Ponieważ fotografowanie capoeiry jest wielkim, ale i ekscytującym wyzwaniem, szczególności gdy w grę wchodzą liczne akrobacje, niespodziewane gesty i porywające tempo.  Te pokazy giętkości i szybkości ludzkiego ciała sprawiają, że nie łatwo jest uchwycić capoeiristas w trakcie walki.

Tym bardziej gratulujemy zwycięzcom, którzy z tak trudnym zadaniem poradzili sobie doskonale!

Wyniki konkursu:

1 miejsce – Krzysztof Dynel
2 miejsce – Dorian Kozak
3 miejsce – Nina Krzemieniewska

Wyróżnienia:

Elżbieta Zawadzka
Marcelina Chmielecka
Tomasz Grzeszczak
Marcin Wojdak

Drugą wystawę – „Capoeira z Łodzią w tle“ tworzą prace młodego łódzkiego artysty – Filipa Majewskiego. Ten niespełna 23-latek ma na koncie znakomite sesje, głównie modowe.

Szukam inspiracji we wszelkiego rodzaju sztuce: od malarstwa, muzyki, przez literaturę, aż po film. Dogonić wyobraźnię – mówi sam fotograf.

W ramach Festiwalu Viva Capoeira Artysta podjął wyzwanie zaplanowania i wykonania sesji zdjęciowej, ukazującej capoeirę w Łodzi. Powstała seria zdjęć charakterystycznych łódzkich miejsc (CH Manufaktura, pl. Wolności i ul. Piotrkowska,  Pałac Izraela Poznańskiego, Beczki Grohmana, Księży Młyn, Park Poniatowskiego i Staromiejski, Patio AHE), w których młodzi ludzie ćwiczą capoeirę.

Sesja ta nie powstała przez przypadek. Zamysłem pomysłodawców było podkreślenie związków capoeiry z Łodzią, gdyż to właśnie nasze miasto było jednym z pierwszych ośrodków tej sztuki walki w Polsce.

(Tekst na podst. mat. prasowych)

 

Zobacz także:

Festiwal Viva Capoeira – zapowiedź (wideo)


Viva Caopeira Viva Caopeira Viva Caopeira
Viva Caopeira Viva Caopeira Viva Caopeira
Viva Caopeira Viva Caopeira Viva Caopeira

 

{jcomments on}

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSCF1082
Stupa. Trójwymiarowy model stanu oświecenia (foto)
DSC_0159
foto[3]kreacja w Jeżowie
IMG_6271
Fotofestiwal: OO/II (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*