04092012_003We wtorek, 4 września, w Galerii Re:Medium zorganizowano wernisaż wystawy fotografii Coriny Streitz pt. Urojenia/Gespinste.

Całość składa się z cyklu około trzydziestu czarno-białych fotografii surrealistycznych. Związane są z formuła foto-performance, popularną w latach 80. i 90.

– Za każdym razem patrząc na jej fotografie mamy wrażenie, że podglądamy inną osobę – raz dziewczynę, raz dojrzałą kobietę, a czasami może mężczyznę – pisze Krzysztof Jurecki w tekście do wystawy – Pojęcie płci świadomie często ulega zatarciu, czyli mamy tu do czynienia ze świadomą transgresją.

– Autorka doskonale panuje nad każdą fotografią tworząc jej wizualizację i przekonywujący nastrój. Podobnie postępuje fotografując posępny pejzaż, luksusowe wnętrze czy detal architektoniczny – dodaje. – Rzadko się zdarza, aby artysta miał tak dużą zdolność kształtowania fotografii wypełniając ją własną duchowością.

Wystawę można oglądać przy ul. Piotrkowskiej 113 do 18 września br.

joomplu:41551

Corinna Streitz – ur. w 1970 r. Od 2007 r. bierze udział w seminariach i warsztatach berlińskiej Neue Schule für Fotografie, m .in. w pracowniach Wolfganga Zurborna i Evy Bertram. Zdobyła także wykształcenie w zakresie renowacji malowideł ściennych. Wybrana do prezentacji slajdów w czołowej dwudziestce Month of Photography Bratislava w latach 2008 i 2010 oraz do Portfolio-walk of DFA (Niemiecka Akademia Fotografii).

Zobacz także:

Anna Czerepińska – Dzień za dniem (foto)

Camera obscura. Berlin-Stuttgart w Galerii FF (foto)

nieŁódź. Fotografie-Maciej Ryszka (foto)

  

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSCF3801
Grzegorz Lenart – Stop Klatka (foto)
IMG_8376
Zdjęcia z Euromajdanu w Foto Cafe 102 (foto)
05022013_145
Marek Ładyński – Islandia-Maroko (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*