Od 2 czerwca do 26 sierpnia w Ośrodku Propagandy Sztuki można oglądać wystawę fotografii ze Szkoły Filmowej w Łodzi pod nazwą Salony fotografii: Salon.

Ekspozycja swoją formą nawiązuje do dawnych salonów – gdzie od ściany, aż po sufit prezentowane były dzieła sztuki. Tym razem najdłuższa ściana OPS została zapełniona fotografiami. Tworzą “zbitą strukturę”, która powoduje, że odbiorca nie odróżni, czy dana praca powstała rok, pięć, czy dwadzieścia pięć lat temu. Wśród prezentowanych artystów znaleźli się m.in. Katarzyna Bielska, Piotr Zbierski, Dominik Tarabański, Tomasz Wysocki, Sonia Szóstak, Karolina Wojtas, Gabriel Orłowski itp.

Całość towarzyszy tegorocznej edycji Fotofestiwalu. To jedna z trzech wystaw prezentujących dorobek 25 lecia Katedry Fotografii. Ekspozycja prezentowana w Muzeum Książki Artystycznej, to przegląd publikacji autorstwa studentów i absolwentów. Za ekspozycje w Galerii Off Piotrkowska odpowiedzialny jest Hubert Humka, który wraz z grupą studentów przygotował wystawę zatytułowaną „ /fʌs/ ”.

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_5863
Fotofestiwal: Kobiety Mocy (foto)
IMG_2187
Jan Sztaudynger. Wystawa w rocznicę urodzin poety (foto)
0505212_075
Fotofestiwal 2012: Niepotrzebne – Tomasz Komorowski (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*