DSC_2374Po raz kolejny w Łódzkim Domu Kultury odbył się wernisaż prac Barbary Hanuszkiewicz, łódzkiej artystki i fotograficzki. Tym razem tematem wystawy jest „Wenecja – miasto z widokiem”.

Motywem przewodnim całego cyklu jest pranie. Autorka swój wybór uzasadniła mówiąc, iż jest to wspólny mianownik jej wszystkich podróży. Niezależnie od tego, gdzie się jest – jego ułożenie nigdy nie jest przypadkowe, a po samym praniu można ocenić status społeczny, zamożność, styl i gust człowieka.

Wenecja jest niezwykłym miastem pełnym sprzeczności i  zaciemnionych, wąskich uliczek. Obok słynnych kanałów jest „backstage” życia. Życia nieraz trudnego czy nużącego, lecz ciągle pulsującego nowymi barwami.

Zdjęcia przedstawione w Łódzkim Domu Kultury opowiadają właśnie takie historie: smutne, radosne, czasem nawet śmieszne. Pokazują inwencję ludzi, dla których ta jest codziennością, a dla turysty symbolem egzotyki czy miejscowego folkloru. Obok fotografii prezentowana jest również twórczość poetycka artystki, jej wiersze pełne refleksji nad czasem i znaczeniem jego biegu, wartościami. Na wystawie można także zobaczyć ciekawe stroje, maski oraz nakrycia głowy, wyglądające na rodem z Weneckich straganów.

Ze względu na niezwykłą jakość zdjęć warto przyjść do ŁDK i samemu obejrzeć wystawę, o czym przekonać możecie się już teraz oglądając foto relację z wernisażu:

Wenecja - miasto z widokiem - fotografia Barbary HanuszkiewiczWenecja - miasto z widokiem - fotografia Barbary HanuszkiewiczWenecja - miasto z widokiem - fotografia Barbary HanuszkiewiczWenecja - miasto z widokiem - fotografia Barbary Hanuszkiewicz
Wenecja - miasto z widokiem - fotografia Barbary HanuszkiewiczWenecja - miasto z widokiem - fotografia Barbary HanuszkiewiczWenecja - miasto z widokiem - fotografia Barbary HanuszkiewiczWenecja - miasto z widokiem - fotografia Barbary Hanuszkiewicz
Wenecja - miasto z widokiem - fotografia Barbary HanuszkiewiczWenecja - miasto z widokiem - fotografia Barbary HanuszkiewiczWenecja - miasto z widokiem - fotografia Barbary HanuszkiewiczWenecja - miasto z widokiem - fotografia Barbary HanuszkiewiczWenecja - miasto z widokiem - fotografia Barbary Hanuszkiewicz
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
25maja_273
Tatry 2011 – wystawa poplenerowa (foto)
11sierpnia_017
Jarocin w obiektywie bezpieki w Manufakturze
Freckles w Starej Drukarni (foto)
3 komentarze
 • Rojza
  3 kwietnia 2010 at 14:45

  HA! ale poliester jest nie do podrobienia!:)

 • Arcadious
  3 kwietnia 2010 at 10:16

  Plaster Łódzki i duet Jędrzejewska & Fochtman wyznaczają nowe trendy w organizacji przestrzeni wystawienniczej ;D

 • ajot
  2 kwietnia 2010 at 14:01

  Sposób przypięcia zdjęć za pomocą spinaczy do bielizny wydaje mi się znajomy… czyżby “Dziś w nocy umarło miasto”? ;D

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*