tati_glowne

Projekt opowiada o nowych Polakach albo o „post-Polakach”. Mają po 14, 15 lat. Pochodzą z rodzin klasy średniej. Urodzili się po upadku komunizmu.

Wychowali się epoce Internetu i konsumpcji. Obserwując Nowych Polaków można zobaczyć, co w naszej rzeczywistości się zmienia, a co jest stałe. Reprezentują nie tylko przemiany w kraju, ale także uczucie niepewności związanym z okresem dojrzewania.

Galeria Ars Nova istnieje w Łodzi od 1997 r. w lokalu przy ul. Zgierskiej 4. Galeria zajmuje się przede wszystkim promocją młodych artystów oraz prezentacją polskiej sztuki za granicą. W ramach tak nakreślonego programu Galeria uczestniczyła w 2003 r. w Międzynarodowych Targach Sztuki Współczesnej w Sztokholmie, w latach 2004-2006 w Międzynarodowych Targach Sztuki ST’ART w Strasburgu (Francja) i w 2004 r. w V Targach Antykwarycznych i Sztuki Nowoczesnej w Krakowie.

Galeria Ars Nova w 2003 r. realizowała akcje na rzecz Muzeum Sztuki w Łodzi, mająca na celu pozyskiwanie do muzealnych zbiorów prac polskich artystów współczesnych. W wyniku akcji zbiory Muzeum wzbogaciły się m.in. o prace: Tomasza Zawadzkiego, Zuzanny Janin, Józefa Robakowskiego, Kazimierza Pruszkowskiego, Zygmunta Rytki, Sławomira Kubali i Bettiny Bereś. Galeria prowadzi także działalność promocyjną realizowaną poprzez wydawnictwa: katalogi wystaw, filmy wideo, prezentacje na CD.

Galeria “ARS NOVA”- ul.Zgierska 4 – Wystawa czynna w dniach: 5-16.06

Godziny otwarcia: pn-pt: 12.00-18.00; sb-nd: 12.00-16.00

***

Patryk Karbowski (ur. 1989, Warszawa) jest absolwentem PWSFTviT w Łodzi, a dziś wykładowcą Akademii Fotografii w Warszawie. Jego praca skupia się na długoterminowych projektach dokumentalnych, związanych z różnymi aspektami przemian w jego otoczeniu.

(Tekst – mat. prasowe; Fot. Agata Kobierska)

Więcej o Fotofestiwalu 2013 na Plastrze Łódzkim!

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC_2931
Young Fashion Photographers NOW (foto)
IMG_5465
Town – z miasta Łodzi 2014 w ŁTF (foto)
fotofest_004
Wystawy fotografii w Patio Centrum Sztuki (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*