ltfmarandaBranie kąpieli, suszenie włosów, przygotowywanie śniadania… Te i wiele innych prozaicznych czynności, które każda kobieta wykonuje codziennie rano, są tematem wystawy „Poranek”, Filipa Marandy, którą można oglądać od 1 czerwca w Galerii ŁTF.

 
Sam autor o doborze tematu ekspozycji mówi tak: Mimo, że są to tak zwykłe sprawy, chciałem pokazać je własnymi oczyma. Projekt, którego powstawanie trwało pół roku był dla mnie nie lada wyzwaniem.

Każde z prezentowanych zdjęć opowiada zupełnie inną historię. Widać, że „modelki”, które zgodziły się wziąć udział w sesji w pełni zaufały artyście. Na fotografiach nie da się wykryć choćby śladu reżyserowania danej sytuacji czy wymuszania uśmiechu. Z prac bije wręcz naturalność i prostota.

Wystawę można oglądać do 14 czerwca.

Filip Maranda
– 30-letni łodzianin, absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej, członek ŁTFu. Przewodnim tematem jego fotografii są kobiety i szeroko pojęta kobiecość. W swojej twórczości wykorzystuje technikę cyfrową i analogową. Ma na swoim koncie kilka wystaw zbiorowych oraz wyróżnienia w konkursach fotograficznych.

 
Poranek Filipa Marandy w ŁTF Poranek Filipa Marandy w ŁTF Poranek Filipa Marandy w ŁTFPoranek Filipa Marandy w ŁTF
Poranek Filipa Marandy w ŁTF Poranek Filipa Marandy w ŁTF Poranek Filipa Marandy w ŁTF
Poranek Filipa Marandy w ŁTF Poranek Filipa Marandy w ŁTF Poranek Filipa Marandy w ŁTF
Poranek Filipa Marandy w ŁTF Poranek Filipa Marandy w ŁTF

Zobacz także:
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSCF1082
Stupa. Trójwymiarowy model stanu oświecenia (foto)
1205212_061
Fotofestiwal 2012: wystawy w Łódzkim Domu Kultury (foto)
DSC_2277
Jarosław Woźniak – “Odchodząc, zabierz mnie”

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*