ChmaraOd wtorku, 20 kwietnia w Galerii Carte Blanche możemy oglądać wystawę „Moje Światy” Pawła Chary. Zorganizowano ją w ramach festiwalu Mediatravel 2010. Ekspozycja będzie dostępna dla widzów do 4 maja br.

 
Choć głównym bohaterem zdjęć są ptaki, nie jest to wystawa przyrodnicza. Każdy z nas, niemal codziennie ma okazję widzieć te stworzenia. Zazwyczaj jednak szybują tak wysoko nad nami, że ledwo możemy je dostrzec. Chara zrobił z ptaków gwiazdy pierwszego planu. Sfotografował je w różnych typowych dla nich sytuacjach, jako nieodłączny element otaczającej nas przyrody.

Fotografie Chary to z jednej strony świetny materiał dokumentalny, z drugiej zaś znakomite tworzywo służące jako pretekst do głębszych przemyśleń. Artysta stara się uchwycić to, co nie jest widoczne gołym okiem. Uchwycony przez niego obraz świata jest wprawdzie skażony ingerencją człowieka ale jest również pełen nadziei i oczekiwania.

Paweł Chara – fotografik i podróżnik, podczas fotograficznych wędrówek odnajduje miejsca, których nie ma na mapach. Podróżował po Azji, Afryce i Europie. Jego zdjęcia prezentowane były na kilkunastu wystawach, jak również publikowano je w prasie. Pracuje jako wykładowca oraz organizator plenerów fotograficznych. Jest twórcą i reżyserem performance’u „Przemijanie”, w którym łączy fotografię, teatr oraz muzykę.

Paweł Chara - Moje Światy Paweł Chara - Moje Światy Paweł Chara - Moje ŚwiatyPaweł Chara - Moje Światy
Paweł Chara - Moje ŚwiatyPaweł Chara - Moje Światy Paweł Chara - Moje ŚwiatyPaweł Chara - Moje Światy Paweł Chara - Moje Światy
Paweł Chara - Moje ŚwiatyPaweł Chara - Moje Światy Paweł Chara - Moje ŚwiatyPaweł Chara - Moje Światy Paweł Chara - Moje Światy

Zobacz także:

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_7770
Bobkowski. Chuligan wolności w Nowym (foto)
sztukaidokumentacja2_027
Festiwal Sztuka i Dokumentacja 2010 – dzień 2 (foto+wideo)
Wszystkie kobiety – Kobiety w Łódzkim Towarzystwie Fotograficznym (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*