“Nie odwracam głowy” to tytuł wystawy Katarzyny Łukasik, którą można oglądać od 15 listopada Galerii Pop-Up Ogrodowa8. Towarzyszy ona Roku Marka Edelmana.

Łukasik wykonała zdjęcia Marka Edelmana w domu przy ul. Zelwerowicza 34a w Łodzi, w którym Edelman mieszkał przez ponad 60 lat. Nie były one rezultatem sesji fotograficznej, ale prywatnej rozmowy o nieobojętności. Rozmowę spowodował cykl serigrafii Łukasik pt. „Nieobecni”, który wziął się z wrażliwej obserwacji ludzi bezdomnych, mieszkańców ulic Łodzi i Paryża.

Katarzyna Łukasik. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (Wydział Edukacji Wizualnej, Wydział Grafiki i Malarstwa). Dyplom w Pracowni Fotografii Użytkowej prof. Grzegorza Przyborka oraz Pracowni Sitodruku prof. Andrzeja Smoczyńskiego. Doktorat w dziedzinie sztuk plastycznych na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 2012 roku związana z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku, obecnie jako profesor uczelni i opiekun naukowy pracowni serigrafii. Pracę naukową łączy z twórczością. Ma na koncie kilkanaście wystaw indywidualnych w kraju i zagranicą, udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych oraz liczne wyróżnienia w konkursach i znaczące nagrody artystyczne.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
a2011-12-17_19-24-36
Wystawa fotografii Sławomira Grzanka (foto)
sztukaidokumentacja_005
Festiwal Sztuka i Dokumentacja 2010 – dzień 1 (foto+wideo)
IMG_0260
Tymoteusz Lekler w Galerii Re:Medium (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*