J.Karwowski_7

Do 2 lipca w Galerii FF można podziwiać wystawę fotografii Jakuba Karwowskiego pt. Sentimental Fiction. To projekt, w którym artysta podejmuje temat fotografii rodzinnej, „albumowej“, istniejącej w życiu chyba każdego człowieka.

– Co powstanie ze świadomie budowanego albumu rodzinnego, który równocześnie, w tle, będzie próbował zgłębiać bieżące, nurtujące problemy? Czego wymaga taka forma? – mówi Karwowski –  Potrzeba modyfikacji rzeczywistości, zagęszczenia czasu i sytuacji, inscenizacji, stworzenia pewnej fikcji, lub iluzji fikcji, która ułatwi mówienie o własnej rzeczywistości.

Sentimental Fiction to cykl składający się z dwóch części. Każda z nich pochodzi z różnych miejsc, czasów i przestrzeni. Obie dotykają sfery albumu rodzinnego, osobistej narracji najbliższego otoczenia.

Jakub Karwowski – urodzony w 1985 w Krakowie. W latach 2004-2006 studiował muzykologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Studiował także na ITF na Uniwersytecie Śląskim w Opavie (2009-2010). Obecnie kończy studia w PWSFTviT w Łodzi na kierunku: fotografia (od 2006). Autor wystaw indywidualnych, brał udział w licznych wystawach zbiorowych. Otrzymał Stypendium Twórcze Prezydenta Miasta Krakowa roku 2008 ¬w dziedzinie fotografii.

joomplu:21572 joomplu:21573 joomplu:21574
joomplu:21575 joomplu:21576

/fot + tekst – mat. pras.

Zobacz także:

Blow up Agnieszki Prusak w Galerii FF (foto)

Camera obscura. Berlin-Stuttgart w Galerii FF (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
zaproszenie_plener_FH
DoTleń się z nami w Tleniu – plener fotograficzny
foto_014
Barbara Grabowska – Piękno detalu. Znaki polskich miast
IMG_1306_kopiuj
Atak na Pałac Zimowy w Muzeum Sztuki (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*