glowne_ahe

Projekt Roombook realizowany jest już po raz szósty przez grupę artystyczną ZRWR, którą tworzą studenci Grafiki Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie wspólnie ze studentami z Wydziału Mediów i Scenografii ASP w Warszawie.

Projekt rozpoczął się w październiku 2012. Młodzi artyści, w parach, przez kilka miesięcy prowadzili różne działania interaktywne wokół fotografii (mail art, akcje artystyczne, spotkania, sesje zdjęciowe), których efekt finalny zobaczymy na wystawie w ramach 12 Fotofestiwalu w Łodzi. Wystawa promuje 1 Wyszechradzki Program Wymiany Artystyczno – Naukowej „ W stronę obrazu – fotografia w Europie Środkowej”.

Działalność AHEart to przede wszystkim prezentacja aktywności związanej z dydaktyką i rozwojem naukowym na Wydziale Artystycznym AHE, wspieranie funkcjonującego od lat Akademickiego Forum Artystycznego (AFArt), a także współpraca kulturalna i artystyczna z innymi uczelniami, udział  w festiwalach i wydarzeniach wspierających promocję Łodzi.

W AHEart prezentowane są zarówno dyscypliny uznawane za tradycyjne: malarstwo, grafika, rzeźba, fotografia, jak i multimedia – wideoart, netart, czy performance.

W zależności od rodzaju i charakteru wystaw prace pokazywane są w różnych przestrzeniach. Oprócz samego Patio, wyróżniamy Galerię Nowa Przestrzeń mieszczącą się w starych halach pofabrycznych oraz galerie studenckie: Galerię Domek Ogrodnika i Galerię Biblioteka.

Galeria Biblioteka AHE w Łodzi – ul. Sterlinga 26. Godziny otwarcia pn-pt: 09.00-17.00

(Tekst – mat. prasowe; Fot. Agata Kobierska)

Więcej o Fotofestiwalu 2013 na Plastrze Łódzkim!


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
1k
Odmowa w Atlasie Sztuki (foto)
fsid2010
Festiwal Sztuka i Dokumentacja 2010
28pazdziernika_044
Ja i natura – pokonkursowa wystawa fotografii (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*