DSC_8429Przerażający, ale czy mroczny? Fascynujący, ale czy wyjątkowy? Wiktoriański, ale czy konserwatywny? Jaki właściwie jest świat Alicji zapisany w kadrach Katarzyny Widmańskiej?

 

Wystylizowane kreacje i znakomicie dobrane, dekoracyjne w swojej prostocie odrapanych i pękających ścian tło, uzupełniają sie niemal w każdym szczególe.

Sepia, pastele, karminowa czerwień i trupia biel ludzkiego ciała tworzą mieszankę niebezpiecznie wciągającą w nieznany świat całkowitej abstrakcji. Fotograficzna substancja ożywiona łaknącym wrażeń wzrokiem widza nabiera zupełne nowej jakości stając się sztuką namacalną, niemal trójwymiarową.

DSC_8421

Bo przecież chcemy doświadczyć tego co w naszej rzeczywistości jest niedoświadczalne, chcemy przenieść się w miejsce, które zaskoczy nas odmienna od naszej codziennością, egzotyką niemożliwych do odkrycia krain, ludzi.

Fotograficzny zapis życia, którego nie przeżyjemy, autorstwa Katarzyny Widmańskiej nie zmusza nas jednak do, wydawałoby się, dziwnej i niewytłumaczalnej, nostalgicznej tęsknoty za tym czego nie było nam dane zasmakować, a poddaje w wątpliwosć autentyzm nas samych, naszego życia, naszego otoczenia.

DSC_8408

A przecież nasza szara codzienność też dla kogoś, skądś, gdzieś może być poniekąd wyjątkowa.

Zaglądając do świata fantazji przez otwór prostokątnej, wywołanej w konkretntm formacie fotografii możemy i powinniśmy zadac sobie pytanie…

Po której właściwie znaleźliśmy się stronie…?

 

Wystawę podziwiać można w Galerii Opus, przy ul. Łąkowej 29.

Zobacz inne relacje z Fotofestiwalu 2010!

 


Alicja Alicja Alicja
Alicja Alicja Alicja

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Agnieszka_Noworyta_3
3 dyplomy w Galerii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego (foto)
0505212_075
Fotofestiwal 2012: Niepotrzebne – Tomasz Komorowski (foto)
fotofest_050
Magda Kmiecik i Agata Wrońska – Colorblind (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*