0505212_075

W sobotę, 5 maja w Galerii Wschodniej została otwarta wystawa Niepotrzebnie autorstwa Tomasza Komorowskiego. Ekspozycja towarzyszy tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi.

Chociaż Fotofestiwal zostanie oficjalnie otwarty w czwartek, 10 maja, wcześniej odbędzie lub odbyło się kilka imprez towarzyszących. Wśród nich znalazła się niezwykła wystawa Tomasza Komorskiego. Składa się na nią kilkaset fotografii – czarno-białych i kolorowych, portretów, wakacyjnych wspomnień, zdjęć ślubnych, prasowych, a nawet z motywami funeralnymi. Wszystkie one składają się na zbiór fotografii niepotrzebnych. Niepotrzebnych, bo nie chcemy o nich pamiętać, bo nie są dla nas już ważne. Bo nie ma dla nich miejsca.

– Moja wystawa to próba zrozumienia pozbywania się archiwów rodzinnych zdjęć poprzez poddanie rewizji tych niepotrzebnych, które pozostają w pewnym zawieszeniu – mówi Tomasz Komorowski. – Nie są już związane z tymi, o których opowiadają. Nie przynależą do zapomnianych i niepotrzebnych już wspomnień.

joomplu:35727

Pomysłodawca tej niecodziennej instalacji zachęca do integracji ze zdjęciami. Można je oglądać, chodzić po nich, zabrać ze sobą lub też po prostu wyrzucić do mieszczącego się w sali obok kosza na śmieci. Wszystko to można robić i oglądać w Galerii Wschodniej do 20 maja w dni powszednie, w godzinach 17-19 lub na telefon kom. 793434420.

Zobacz także:

Fotofestiwal 2012 – informacje, program


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
0905212_075
Fotofestiwal 2012: Lomografia Maj Dear! (foto)
IMG_0493
Urban & Human Empathy 2017 (foto)
IMG_3066
Pierwszy start w Muzeum Kinematografii (foto)
1 Komentarz
  • Kinga
    6 maja 2012 at 13:21

    Polecam odwiedzenie tej nietypowej wystawy.Na wernisaż trafiłam przypadkiem, ale jestem pod ogromnym wrażeniem. Nieco kontrowersyjne traktowanie zdjęć, a pod tym wszystkim kryje się ulotność…

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*