20150512_160511Od 11 do 23 maja w Galerii Re:Medium można oglądać wystawę fotografii autorstwa Evy Rubinstein, córki wybitnego kompozytora Artura Rubinsteina.

Eva Rubinstein zajęła się profesjonalnie fotografią od 1967 roku, pracowała jakiś czas dla magazynu Vogue. Miała ponad 100 indywidualnych wystaw fotograficznych na całym świecie, wydała kilka albumów w tym trzy w Polsce. Pobierała nauki fotografii u światowej sławy artystów: Seana Kernana, Lisette Model, Jima Hughsena, Kena Heymana i Diane Arbus. Prowadziła zajęcia z fotografii ze studentami, m. in. w Szkole Filmowej w Łodzi w latach 80. XX wieku.

joomplu:90015

Swoim fotografiom nie nadaje tytułów, sygnuje je datą, miejscem lub innymi niezbędnymi informacjami. Lubi, jak każdy odbiorca indywidualnie interpretuje jej prace, nie sugerując się tytułami. Jej zdjęcia, poza portretami, to w większości miejsca, ale i przedmioty związane z obecnością człowieka. Czujemy na nich istnienie osoby, która opuściła to miejsce lub zostawiła przedmiot, możemy domyślać się, po co opuściła, na jak długo, czy wróci? Autorka zajmowała się także fotografią użytkową, dokumentacyjną i portretową.

Wystawa prezentowana jest w ramach IV Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Artura Rubinsteina.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_8376
Zdjęcia z Euromajdanu w Foto Cafe 102 (foto)
IMG_2391
Festiwal Sztuka i Dokumentacja 2012 – dzień 2 (foto)
Agnieszka_Noworyta_3
3 dyplomy w Galerii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*