figielCykl portretów łódzkich poetów autorstwa Dominika Figla, można oglądać od 9 czerwca w Galerii Kawiarnia Łódzkiego Domu Kultury.

Łódź na powiekach (taki tytuł nosi wystawa), to projekt fotograficzny, prezentujący portrety osób, które łączą dwie rzeczy: poezja i Łódź. Figiel, za pomocą obrazu fotograficznego, przybliża wizerunki łódzkich poetów, publikujących w latach 2000-2010. Każdego bohatera umieszcza na tle jakiegoś ważnego, nieprzypadkowego miejsca, które jest dla danej osoby istotne, np. w pociągu, w domu, na tle pejzażu. Ponadto, do każdego zdjęcia dołącza wiersz danego poety.
 
Inspiracją do powstania projektu było zainteresowanie poezją, jak również studium portretu. Na zdjęciach zobaczyć można 20 poetów i poetek, m.in. Rafała Gawina, Monikę Mosiewicz, Piotra Gajdę, Przemysława Owczarka, Justynę Fruzińską.

Wernisaż wystawy odbył się 9 czerwca 2011 roku, w Galerii Kawiarnia Łódzkiego Domu Kultury. Wydarzenie przyciągnęło sporą grupkę zainteresowanych. Dominik Figiel opowiadał o kulisach powstawania zdjęć. Na wernisażu była również obecna reprezentacja bohaterów ekspozycji, którzy zostali obdarowani folderami promującymi wystawę.

Ekspozycję można oglądać do 2 lipca br.

fot. Magdalena Stefańska & Dominik Figiel http://dominikfigiel.blogspot.com/

Zobacz także:

Magda Kmiecik – Portrety

Ewa Rubinstein – Portrety ojca

Sławomir Grzanek – “W poszukiwaniu utraconego czasu”

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
5wrzesnia_001
Wystawa zdjęć z sesji ELLE w Fabryce Sztuki (foto)
okruchyporanka
„Okruchy Poranka” Mirosława Araszewskiego w ŁTF (foto)
2010-07-10_17-02-16
Fotografie Pawła Pietrzaka “Kwiat/Ogień”
1 Komentarz
  • Marta
    23 czerwca 2011 at 21:47

    coś pięknego 🙂

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*