IMG_1776We wtorek, 17 marca w Galerii Fotografii im. Eugeniusza Hanemana została otwarta wystawa Chwile Koła Fotograficznego im. Hugó Wesel w Kiskunfélegyháza na Węgrzech.

Na ekspozycję składają się fotografie autorstwa takich fotografów, jak: Bakró-Nagy Attila, Bíbok Emőke, Farkas Katalin, Görög Ildikó, Gyöngyösi Sándor, Horváth Péter, Kis László, Kiss Czakó Imre, Mezősi Ágnes, Mészáros Gábor, Szabó László, Szánthó Gyöngyi, Szánthó Tibor, Szemerédi Andris i Vincze Ágnes.

– Prezentowane prace przygotowane zostały z myślą o wystawieniu w Polsce. Wykonane są w różnych technikach, prezentują różne style. Łączy je jednak przeświadczenie, że rzeczy, które widzą ich autorzy istnieją tylko w nich. Nie ma żadnej innej rzeczywistości prócz tej, którą noszą w sobie. I tym właśnie chcą się z nami podzielić. Niech magia chwili trwa – pisze Zbigniew Głuszczak.

joomplu:86901

Koło Fotograficzne im. Wesel Hugó powstało w maju 2007 roku w Kiskunfélegyháza na Węgrzech. W 2009 r. przyjęło imię Wesel Hugó jednego z pierwszych fotografików – posiadał własne atelier – żyjącego i tworzącego  w Kiskunfélegyháza. Jego członkowie podczas spotkań podnoszą swoją wiedzę w zakresie fotografii, analizują zdjęcia, prowadzą szkolenia, przygotowują kolejne wystawy fotograficzne. Koło od 2008 roku jest organizatorem międzynarodowego konkursu fotograficznego i towarzyszącej mu wystawy. W 2012 r. uczestniczyli w nich po raz pierwszy fotograficy z Polski – członkowie Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego – których prace znalazły się wśród nagrodzonych.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_0105
SwimGames w Galeryjce Olimpijka (foto)
fotofest_032
Igor Oleś – Parking (foto)
TD1
“Łódzkie odcienie szarości” Tomasza Desperaka (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*