IMG_0946Do 22 czerwca w Centralnym Muzeum Włókiennictwa można oglądać wystawę XL lat Sztuki Włókna w Kowarach i na Dolnym Śląsku 1974.

Ekspozycja przedstawia nieprzemijającą siłę i niezwykłą kreatywność artystów wykorzystujących miękkie, włókniste, elastyczne media inspirujące zarówno w klasycznych dokonaniach warsztatowych i rękodzielniczych oraz we współczesnych działaniach wizualnych.

Minęły cztery dekady artystycznych międzynarodowych spotkań w Kowarach. Miniony czas, w którym odbywały się twórcze spotkania, na forum warsztatowym, wystawienniczym i dyskusyjnym został zatrzymany w monograficznym opracowaniu, towarzyszącym aktualnej wystawie. W środowiskach kulturotwórczych w Polsce i w świecie, miasto Kowary znane jest jako jedyne miejsce, otwarte na cykliczne, coroczne kreacje w dziedzinie sztuki włókna.

Wystawa zorganizowana w Centralnym Muzeum Włókiennictwa z okazji jubileuszu czterdziestolecia przedstawia twórczość artystów, uczestniczących w Sympozjum Sztuki Włókna w ostatnim dziesięcioleciu XXI wieku.

– Pomimo wielości użytych technik oraz różnorodności sposobów obrazowania wystawa jest spójna. Czytelnie ukazuje wartości i cele, które były ważne dla uczestników spotkań twórczych w Kowarach – mówi Ewa Maria Poradowska-Werszler.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
glowne_berenika
8. FashionPhilosophy Fashion Week Poland: BERENIKA CZARNOTA
LODZ_DESIGN
ŁódźDesign 2010 – przegląd portfolio
DSC_8749
Fashion Week: Paprocki & Brzozowski (foto + video)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*