Znamy nazwiska projektantów, którzy zaprezentują swoje kolekcje podczas Łódź Young Fashion. Spośród 132 zgłoszeń jurorzy w drodze głosowania wyłonili finałową szesnastkę projektantów „Złotej Nitki” oraz – szesnastkę finalistów konkursu międzynarodowego.

Jury konkursu współtworzą tuzy światowej i krajowej mody, specjalizujące się w odmiennych dziedzinach przemysłu modowego, jak m.in. Tomasz Ossoliński, Dawid Tomaszewski, Branco Popovic, duet Paprocki & Brzozowski czy Alberto Caselli.

– Długo czekaliśmy na ten moment. Dziś możemy się z Państwem podzielić werdyktem jurorów i zaprezentować młodych projektantów, których kolekcje zobaczymy na łódzkich wybiegach już w październiku – mówi rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, prof. Jolanta Rudzka-Habisiak.

Do konkursu „Złota Nitka”, którego laureat otrzyma 30 000 zł, zgłosiło się 66 projektantów. Tyle samo zgłoszeń wpłynęło do międzynarodowego konkursu dla młodych projektantów – Łódź Young Fashion Award, gdzie do wygrania jest 30 000 euro ufundowane przez Miasto Łódź. Prace pochodzą z 27 krajów, w tym z tak odległych jak Indie, Korea, Kanada czy Malezja. Najwięcej zgłoszeń napłynęło z Polski, a najliczniej poza Polską reprezentowane były Indie i Niemcy.

– Jurorzy obu konkursów, wśród których znaleźli się m.in. przedstawiciele branży mody, kultury i biznesu, głosowali na projekty nie znając ani nazwisk, ani narodowości uczestników. Wybierali jedynie w oparciu o nadesłane przez uczestników sylwetki – zaznacza Magdalena Janus-Hibner, koordynator Łódź Young Fashion 2018.

Wśród finalistów Ogólnopolskiego Konkursu „Złota Nitka” 2018 znaleźli się:
1. Izabela Biskupska
2. Kateryna Bondarchuk
3. Patrycja Bryszewska
4. Olena Didora
5. Nicole Dylewicz
6. Paulina Justyna
7. Adrian Krupa
8. Joanna Małecka
9. Monika Matysiak
10. Konrad Nowak
11. Małgorzata Płoskoń
12. Ewa Polkowska
13. Piotr Popiołek
14. Katarzyna Romańska
15. Ireneusz Zając
16. Maurycy Zylber

Finaliści konkursu międzynarodowego to:
1. Barbara Byleuskaya, Kraków, Polska
2. Sandra Magdalena Dąbrowska, Warszawa, Polska
3. Katarzyna Dworecka, Kraków, Polska
4. Laima Jurča , Ryga, Łotwa
5. Kasia Kucharska, Berlin, Niemcy
6. Baiba Tamane, Ryga, Łotwa
7. Emilie Thirion, Tilff, Belgia
8. Tanya Tur Tur, Brest, Białoruś
9. Sara Valenci, Ljubljana, Słowenia
10. Riddhi Vora, Mumbai, Indie
11. Daria Wierzbicka, Radkowice, Polska
12. Tjaša Zalar, Ljubljana, Słowenia

W konkursie Łódź Young Fashion Award zaprezentuje się zatem czterech Polaków. – Cieszy nas duży odzew młodych projektantów z całego świata. Poziom prac spowodował, że jurorzy nie mieli łatwego zadania. Tym samym możemy mieć pewność, że na łódzkich wybiegach zobaczymy wyjątkowe, nietuzinkowe kolekcje – mówi Iza Zbonikowska, dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

Łódź Young Fashion to wydarzenie dla młodych projektantów, które odbędzie się w Łodzi w dniach 16-20 października 2018 r. 17.10 odbędzie się Gala Dyplomowa łódzkiej ASP, 18.10 poznamy zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu Złota Nitka, 19.10 to wydarzenie BraDay, zaś ostatni dzień zwieńczy międzynarodowy konkurs dla młodych projektantów Łódź Young Fashion Award. Po raz pierwszy w program wydarzenia włączona zostanie gala POLITECHNIKA FASHION SHOW. Impreza mająca na celu promocję najlepszych absolwentów Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej, studiujących kierunek wzornictwo, zaplanowana została na 16.10.

Organizatorem Łódź Young Fashion jest Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi i Miasto Łódź. Więcej informacji: www.lodzyoungfashion.com oraz na profilach społecznościowych.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
7ds
„Niezwykłe życie” w Łodzi, czyli Łódź Design 2010 czas zacząć (foto)
IMG_4300
Z nici Ariadny. Czwarta edycja (foto)
Papierowa dżungla (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*