Od 16 do 20 października w Łodzi odbędzie się druga edycja Łódź Young Fashion. To współtworzone przez miasto Łódź oraz Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi wydarzenie promujące młodych, obiecujących kreatorów mody z całego świata.

Po raz pierwszy w program wydarzenia włączona zostanie gala Politechnika Fashion Show. Imprezę mającą na celu promocję najlepszych absolwentów Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej, studiujących kierunek wzornictwo, zaplanowano na 16 października.

17 października odbędzie się Gala Dyplomowa łódzkiej ASP – święto dyplomantów – to konkurs prezentujący najlepsze kolekcje tegorocznych absolwentów nominowane przez jury Katedry Ubioru Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. D zień później poznamy zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu Złota Nitka. Konkurs skierowany jest zarówno do profesjonalnych projektantów, jak i debiutantów – artystów związanych ze szkołami mody, uczelniami artystycznymi i freelancerów urodzonych po 1988 r.

Ukończone szkoły i dotychczasowe osiągnięcia w dziedzinie mody nie są jednak tak ważne jak świeże spojrzenie na światowe trendy i odwaga w prezentowaniu własnego stylu. Konkurs będzie miał bowiem na celu zaprezentowanie potencjału polskich projektantów. Istotnym kryterium konkursowym jest użytkowość kolekcji – spełnienie warunku „ready to wear”. Kolekcja musi być przygotowana do seryjnej produkcji 19 października to data wydarzenie BraDay. Bohaterkami gali są Pacjentki (BRA-vissme), które wygrały walkę z chorobą (bądź wciąż walczą), a ich energia i urok najlepiej świadczą o tym, że rak i mastektomia nie oznaczają utraty kobiecości.

ostatni dzień zwieńczy międzynarodowy konkurs dla młodych projektantów Łódź Young Fashion Award. Międzynarodowy konkurs skierowany do młodych projektantów mody (urodzonych po 1988 roku) z całego świata – szczególnie studentów i absolwentów uczelni artystycznych i szkół projektowania ubioru – oraz wszystkich, dla których projektowanie jest pasją. Udział w tym wydarzeniu to szansa na zrealizowanie marzeń projektowych. Zaprezentowanie własnej kolekcji przed jury, w którym zasiadają uznani projektanci, designerzy oraz przedstawiciele branży modowej, to pierwszy krok na ścieżce działań biznesowych, których celem jest wykreowanie własnej marki.

Podobnie jak w zeszłym roku, imprezie towarzyszyć będą wystawy związane z modą. Biżuteria czy fotografia mody to tylko niektóre z tematów planowanych ekspozycji.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
fw_49
9. edycja Manufaktura Fashion Week
haft
Haft użytkowy w Centralnym Muzeum Włókiennictwa (foto)
IMG_6048
Reaktywacja tkaniny ludowej w Muzeum Włókiennictwa (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*