IMG_7809

W Domu Literatury w Łodzi można oglądać Lodka z miasta – wystawę lalek.

Idea lalki promującej Łódź krążyła w powietrzu od dawna. Łódź nie ma dotąd charakterystycznej dla siebie pamiątki, choć atrakcyjnych gadżetów kojarzących się z Łodzią w sklepach coraz więcej. Nazywana często „miastem kobiet”, stolicą mody, filmu, sztuki współczesnej, mając łódkę w herbie – Łódź nie kojarzy się z łódką, bowiem o rzekach dawno tu zapomniano. Pomysł stworzenia lalki promującej Łódź i łódzkich projektantów zmaterializował się w 2012 roku za sprawą dwóch zdeterminowanych kobiet, działających w fundacji Re-Act. Odtąd lalka o imieniu Lodka próbuje przebijać się w gąszczu wielu propozycji, na fali hasła „Łódź kreuje”.

Rzeczywiście warunki do twórczego rozwijania idei Lodki mamy tu znakomite. Wielu znanych projektantów, absolwentów równie znanych szkół, mistrzów rzemiosła krawieckiego – konstruktorów, krojczych, krawcowych i szwaczek. Jest wreszcie sporo hurtowni tkanin, skór, dodatków krawieckich, a także centrów dystrybucji i sklepów typu „second-hand”. Te ostatnie zwłaszcza są niezwykle inspirującą skarbnicą tkanin i akcesoriów mody.

Każda Lodka jest inna. Wszystkie wykonane ręcznie, a więc – niepowtarzalne. Lalka kolekcjonerska – to hobby znane w bogatszych krajach od wielu lat. Być może – jak inne mody – przyjdzie i do nas. Lodka pokazuje trendy.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
_MG_0777
Pokaz mody Hubertus (foto)
IMG_9925
Bal Glamour w Wytwórni (foto)
_MG_6915
Złota Nitka 2016 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*