paprocki__brzozowski_20100509_1888427090

Designer Avenue, to crème de la crème polskiej i światowej mody. Tym bardziej cieszymy się, iż wśród najlepszych rokrocznie gości duet projektantów, którzy swoją karierę rozpoczynali właśnie w Łodzi!

Absolwenci ASP w Łodzi. Od 2000 r. tworzą duet paprocki&brzozowski. Otrzymali tytuł Projektantów Roku wg. Elle 2004 i 2008, nagrodę Stowarzyszenia Promowania Młodych Europejskich Talentów Prometa, Złotą Nitkę, Honorową Złotą Nitkę 2008, tytuł Osobowość w Modzie i Sztuce.

Najnowsza kolekcja jest zdecydowanie jaśniejsza niż poprzednie. Biele, ecru, beże i szarości skontrastowane są z abstrakcyjnymi wzorami. Kolorem przewodnim jest soczysta zieleń. Efekt końcowy pracy nad kolekcją to z jednej strony eksperymenty z romantyczną koronką, z drugiej zaś casualowe bawełny i dżerseje, ale również ultra kobiece batysty i jedwabie.

Kolekcja nawiązuje do sylwetki kobiety z lat 80, a hasłami wywoławczymi jest estetyka z teledysku “Like a Virgin” oraz pruderia z filmu “Piknik pod wiszącą skałą”., a zaprezentowana zostanie na Fashion Week Poland 2011 już 29.10. o godz.  20:00. Kolekcja dostępna jest w Bultiku paprocki&brzozowski, przy ul. Wiejskiej 17 w Warszawie.

Jesienną edycję Designer Avenue zamknie pokaz specjalny DAWIDA TOMASZEWSKIEGO, który udział w FashionPhilosophy wpisał już na stałe do swojego kalendarza, co potwierdza prestiż polskiego tygodnia mody. Inspiracją kolekcji VANITAS FLOWERS było malarstwo XVII wieku i obecność w nim tematyki przemijania. Transparentne wzory kwiatowe to alegoria witalności, ale jednocześnie śmiertelności, ponieważ Tomaszewski odchodzenie uznaje za pozytywną część życia.

paprocki__brzozowski_20100509_1208103323

Designer Avenue V.2010 (Fot. Agata Kobierska)

Przypominamy, że w trakcie jesiennej edycji Fashion Philosophy Fashion Week, odbędzie się kolejna odsłona projektu Fashion Film Festival. Tym razem formułę tego przeglądu polskich krótkich filmów modowych zaproponował Michał Kowalski, nawiązując do przeglądu Fashion in Motion, pierwszej takiej imprezy w Polsce, którą zorganizował w grudniu 2010 roku w PKiN w Warszawie. Swoje filmy pokazali wtedy Łukasz Ziętek, Kuba Kosak, Michał Kar, Agnieszka Maciejak i inni. Impreza w Łodzi jest kontynuacją tego projektu.

Godziny otwarcia FFF: piątek, sobota: 12:00-21:30 / niedziela: 12:00-18:30.

(Tekst na podst. mat. prasowych)

Więcej o Fashion Week na Plastrze Łódzkim!

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
maciejak
Fashion Philosophy Fashion Week Poland 2011 Aleja projektantów – Agnieszka Maciejak (foto)
IMG_6733
Kowalewscy – Retrospektywa w Centralnym Muzeum Włókiennictwa (foto)
DSC_4814
7. FashionPhilosophy Fashion Week Poland: SHOWROOM

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*