fashionrevOd 23 do 29 kwietnia także w Łodzi odbędzie się Fashion Revolution Week. Wstęp wolny.

Czy wiecie kto płaci prawdziwą cenę za nasze ubrania? Dlaczego musimy zmienić obecny model branży odzieżowej? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania koniecznie przyjdźcie na wydarzenie.

Co zaplanowani organizatorzy?

– wystawa „O ubraniu w kilku klatkach”- współorganizatorem wystawy jest KOKOworld
Wyjątkowe zdjęcia udostępnione specjalnie dla Was na czas Fashion Revolution Weeku i Festiwalu Designu zabiorą Was w podróż przedstawiającą życie Waszych ubrań; poznacie osoby tworzące kolekcje dla firm odzieżowych i dowiecie się gdzie ten cały proces się zaczyna i gdzie kończy; a w międzyczasie zobaczycie jak długą podróż musi przebyć nowe ubranie zanim trafi do naszej szafy. Wystawa będzie otwarta od 23.04 do 27.05, Galeria_A (klatka schodowa).

– Otwarte Śniadanie w Art_Inkubatorze, 26.04 g. 10.00 – ekspert z zakresu CSRu opowie Wam jak stworzyć biznes społecznie odpowiedzialny; temat istotny, jeśli planujecie prowadzić Waszą firmę tak, aby zwiększać standardy społeczne i środowiskowe w produkcji ubrań, czy innych towarów

– pokaz filmu The True Cost i dyskusja na temat warunków produkcji ubrań oraz innych produktów z branży tekstylnej, naszymi gośćmi będą przedstawiciele firmy Gabriella i De La Fotta 26.04, godz. 18.00 w Format
Film “The True Cost” to opowieść o ubraniach. To przełomowy dokument, który pokazuje nam nieznane oblicze mody i zachęca do postawienia sobie pytania: kto tak naprawdę płaci za możliwość posiadania przez nas taniej odzieży? W filmie zobaczymy sceny kręcone w wielu państwach, w tym europejskie miejsca pełne wspaniałej mody, pokazy nowych kolekcji, ale też te i ciemne strony tego biznesu, jak np. ciężka praca podwykonawców w fabrykach w krajach azjatyckich. Dodatkowo gościnnie w filmie wystąpili także światowi liderzy jak Stella McCartney, Livia Firth, Vandana Shiva i wielu innych, opowiadający o problemach branży odzieżowej.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
tkanin_011
11 Ogólnopolska Wystawa Tkaniny Unikatowej (foto)
Łódź Design Festival 2018 (foto)
warsztatymody10
Warsztaty mody flamenco w Muzeum Fabryki (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*