glowne_berenika

Berenika Czarnota jest Polską projektantką, której znakiem rozpoznawczym są kolorowe, dziewczęce swetry. W roku 2006 otrzymała wyróżnienie od jury projektantów, za najlepszą kolekcję w konkursie “Złotej Nitki”.

Od 2008 roku znakiem rozpoznawczym projektantki są kolorowe, dziewczęce swetry. Kolekcja Machine Gun Mama, jest w dużej mierze inspirowana filmem z lat 50-tych pod tym samym tytułem.

Motywem przewodnim kolekcji są m.in. multikolorowe printy ze słoniem w tle, koszule w kretę grube swetry z fantazyjnymi warkoczami. W kolekcji zastosowano tkaniny z fakturą srebrnej nitki, polaczenia grubej dzianiny z delikatną kratą. Główna kolorystyka to rdzawa czerwień, granat i szarość. Dodatkiem jest biżuteria zaprojektowana specjalnie na potrzeby kolekcji przez markę TSUMi.

Designer Avenue to esencja FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Podczas trzydniowego maratonu pokazów swoje kolekcje prezentują polscy projektanci ubioru oraz goście specjalni z zagranicy. Przegląd, skondensowany w jednym miejscu i czasie, tworzy niezwykły spektakl kreatywności oraz różnorodności w podejściu do mody.

(Tekst – mat. prasowe; Fot. Agata Kobierska)

Więcej o Fashion Week Poland na Plastrze Lódzkim!


 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_1919__Fot._Agnieszka_Ambruszkiewicz
Roni Ben-Ari. Krosno, ojciec, requiem (foto)
17799944_1521622651182831_4655177745034775586_n
7 dni do końca naboru do must have
make_me
Konkurs Make Me!

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*