glowneptaszek

Sportowa, niezobowiązująca i uniwersalna kolekcja Moniki Ptaszek to próba przeformułowania męskiego postrzegania mody. Na wybiegu zagościły nowoczesne i stonowane propozycje idealne dla każdego mężczyzny ceniącego sobie nie tylko wygodę ale i elegancję.

Designer Avenue to esencja FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Podczas trzydniowego maratonu pokazów swoje kolekcje prezentują polscy projektanci ubioru oraz goście specjalni z zagranicy. Przegląd, skondensowany w jednym miejscu i czasie, tworzy niezwykły spektakl kreatywności oraz różnorodności w podejściu do mody.

Monika Ptaszek to absolwentka krakowskiej SAPU, projektantka i stylistka. Laureatka Oskarów Mody. Kolekcje tworzy od 2003 roku. Zdecydowanie woli ubierać chłopaków, chociaż hasła PTASZEK FOR MEN proponuje nie brać dosłownie. Jej ubrania z powodzeniem mogą nosić również kobiety.

Kolekcja SS2013 – PtASZEK “traci ogon i atakuje Kalifornię!! Projektantka twierdzi, że kalifornijskie plaże, rock’n’roll i tatuaże to nie moda tylko stan umysłu!! Dlatego staje na głowie i szykuje kolekcję dla wydziaranych bydlaków, surferów i nadmorskich motherfuckerów! To będzie letnie uderzenie w modne wynudzenie. Niech się strzegą słabe marki, bo nadchodzą rządy dziarki! Dla słabeuszy o nudnej duszy, marka PtASZEK proponuje antystresowe kaczki!“.

srodek4

(Fot. Agata Kobierska)

Podczas siódmej edycji FashionPhilosophy nie zabrakło wystaw. Jak co sezon w programie Off Out Of Schedule znalazl się Young Fashion Photographers Now – prezentacja zdjęć młodych, awangardowych twórców takich jak Łukasz Dziewic & Magdalena Pankiewicz, Aga Stodolska, Kinga Wasilewska, Marcin Kosakowski, Monika Jelińska, Małgorzata Turczyńska, Michał Polak, Daniel Jaroszek, Tomasz Chudziński i Paulina Wierzgasz.

W ramach Fashion Week odbyła się też wystawa zdjęć Mikołaja Komara – redaktora naczelnego magazynu KMAG, zaś swoje osiemnaste urodziny świętował główny partner medialny FashionPhilosophy – ELLE. Z tej okazji magazyn zabrał gości tygodnia mody w sentymentalną podróż i w ramach urodzinowej wystawy pokazał osiemnaście najlepszych fotografii, które na przestrzeni lat ukazały się na łamach polskiej edycji ELLE.

Więcej o kolekcjach Moniki Ptaszek – www.shwrm.pl

(Tekst na podst. mat. prasowych; Fot. Agata Kobierska)

Więcej o Fashion Week Poland na Plastrze Łódzkim!

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_6987_kopiuj
Bra Day 2017 (foto)
Jesienny Salon Bielizny
lodz_young_fashion
Łódź Young Fashion 2017 – Łódź na mapie światowej mody

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*