DSC_9887

Aleksandra Ozimek /Odio i Jakub Pieczarkowski to absolwenci ASP Łódź. Duet zadebiutował w 2013 r. na Fashion Week Poland kolekcją RAT Salad. Następna kolekcja – ”II +ow3rs” była kontynuacją, a zarazem drugą częścią tryptyku, który zapoczątkowała debiutancka prezentacja.

Designer Avenue to esencja FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Podczas trzydniowego maratonu pokazów swoje kolekcje prezentują polscy projektanci ubioru oraz goście specjalni z zagranicy. Przegląd, skondensowany w jednym miejscu i czasie, tworzy niezwykły spektakl kreatywności oraz różnorodności w podejściu do mody.

Fashion Week Poland to przede wszystkim: pokazy uznanych projektantów “Designer Avenue“, pokazy mody offowej i debiutantów “OFF Out Of Schedule“, “Showroom” – stoiska projektantów, a także szkolenia i seminaria “Let Them Know“. Ponadto w ramach wydarzenia odbywa się wystawa fotografii mody “Young Fashion Photographers Now“.

Za pomocą ubrań i ich zdobień projektanci opowiadają historię różnych podróży i poszukiwań, m.in. własnego miejsca; ”skarbów” materialnych, ale także wewnętrznych. Poprzednie kolekcje oparte były często na zdobieniu poprzez sitodruk. Wyszukane zdobienia, oprócz doznań estetycznych mają skłonić widza do bardziej wnikliwej obserwacji i indywidualnych przemyśleń.

DSC_9758 DSC_9808

Fot. Agata Kobierska

Młoda marka ODIO charakteryzuje się nietypowym podejściem do zdobienia tiszertów. W swoich projektach wykorzystuje farby do druku na textyliach i technik sitodrukowe tj. druk 3d, puff, wywab, wszelkiego rodzaju folie, flok z prawie całkowitym wykluczeniem szablonu czy wzoru sitodrukowego, co zapewnia unikalność zdobienia i co za tym idzie – jego niepowtarzalność.

(Tekst – Mat. Prasowe; Fot. Agata Kobierska)

Więcej o Fashion Week Poland na Plastrze Łódzkim!PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ptaki_glowne
Białe Ptaki na 10. Fashion Week Poland! (foto)
IMG_6733
Kowalewscy – Retrospektywa w Centralnym Muzeum Włókiennictwa (foto)
patryk_wojciechowski_20161012_1259655888
Gala ASP: Wojciechowski (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*