artprojektTylko dwie polskie instytucje biorą udział w Google Art Project: Muzeum Sztuki w Łodzi oraz Muzeum Pałacu w Wilanowie.

Dołączenie do tej innowacyjnej, internetowej platformy to doskonała okazja dla Muzeum Sztuki do poszerzenia kręgu odbiorców i dotarcia do publiczności na skalę globalną. Muzeum zaprezentuje w projekcie wybór dzieł z okresu: od końca XIX po XX i XXI wiek.

Obecnie w Google Art Project zaprezentowano dzieła artystów takich jak: S. I. Witkiewicz, K. Hiller, M. Szczuka, T. Kantor, A. Starczewski, J. Dobkowski, R. Modzelewski. W przyszłości zbiór dostępnych prac powiększy się o kolejne ważne dla naszej Kolekcji nazwiska.

Art Project obejmuje zbiory 151 partnerów w 40 krajach. Poza polskimi muzami, w ramach Art Project dostępne są kolekcje najbardziej znanych muzeów na świecie, takich jak Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku czy paryskie Muzeum Orsay oraz kolekcje wielu interesujących instytucji z całego świata, jak np. Muzeum Sztuki Islamskiej w Katarze czy zbiory Narodowej Galerii Sztuki Współczesnej w Delhi.

Art Project by Google dostępny jest na stronie www.googleartproject.com.

/mat.pras. Muzeum Sztuki w Łodzi

Zobacz także:

WIKIzeum w ms2 (foto)

Jan Fabre w ms2 (foto)

Akreacje II (foto+wideo)

„Kolekcja Sztuki XX i XXI wieku. Przemieszczenia” w ms2 (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
n498710565157_6870
Kaniewski Design w Łodzi!
FŁ4K | Olszowy, Shostak, Piskorska, Szumski i wielu innych
wystawa_rakowski_formaty_1200x1200
Wystawa fotografii Pawła Rakowskiego

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*