ap37-plakatW sobotę 9 września o godzinie 12:00 odbędzie się 37 Aukcja Promocyjna organizowana przez łódzki dom aukcyjny Rynek Sztuki. Tym razem, swoje dzieła na licytacji zaprezentuje ponad pięćdziesięciu twórców krążących po orbicie łódzkiego środowiska artystycznego, skupionego wokół Akademii Sztuk Pięknych  im. Władysława Strzemińskiego. Liczba prac – przekraczająca setkę, stanowi nie tylko przekrój stylistyczny odzwierciedlający najświeższe idee artystów wyrażane w rozmaitych technikach, ale także niepowtarzalną okazję dla admiratorów sztuki, którzy będą mieli okazje nabyć prace w bardzo korzystnej cenie. Zgodnie z regulaminem, ceny wywoławcze dzieł odpowiadać będą  kosztom ich wytworzenia, a ostateczne, wylicytowane, będą zależały jedynie od zainteresowania i ofert składanych przez uczestników aukcji.

Szeroki wachlarz prezentowanych dzieł – nie tylko tematyczny, ale także formalny, znajdzie uznanie zarówno wśród zwolenników przedstawień figuralnych, jak i abstrakcyjnych. Warto nadmienić, że znaczną część oferty stanowią realizacje uczestników tegorocznego – 4. Niezależnego Salonu Łódzkich Młodych Twórców, wśród których znajdują się prace wysoko cenionej Magdaleny Połacik, oraz aktywnie zdobywającego rynek sztuki układami geometrycznymi – Dominika Janyszka. Możliwość nabycia prac, których ceny na co dzień mieszczą się w przedziale 1.000 – 4.800 zł, wystawianych za 500 zł powinna więc zainteresować każdego kolekcjonera sztuki.

Począwszy od 2 września, chętni mogą zapoznać się z ofertą w galerii domu aukcyjnego Rynek Sztuki przy ul.Wschodniej 69 (I piętro). Katalog prac dostępny jest również na stronach internetowych: www.ryneksztuki.eu, www.artinfo.pl, www.artprice.com oraz www.onebid.pl. Licytować można osobiście, przez telefon oraz drogą internetową.

Wstęp na aukcję jest wolny, wymagana jest jednak uprzednia rejestracja – można jej dokonać zarówno na miejscu, przed aukcją, jak również pobierając formularz dostępny na stronie internetowej organizatora.

XXXVII AUKCJA PROMOCYJNA
Sala aukcyjna Rynku Sztuki, ul. Wschodnia 69 (róg Narutowicza, I piętro),
sobota, 9 września 2017 r., godz.12:00
Aukcja pod patronatem honorowym Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego
Profesor Jolanty Rudzkiej – Habisiak

1. Joanna Aninowska(ur.1975) Początek wakacji 2(2017) sygn.dat.p.d.    olej, płótno     80×100   400,-
2. Joanna Aninowska Dziewiąty skok(2017) sygn.dat.p.d.    olej, płótno     80×60   300,-
3. Joanna Aninowska Ósmy skok(2017) sygn.dat.l.d.    olej, płótno     100×80   400,-
4. Marta Bilecka(ur.1975) Monday Morning(2017) sygn.p.d.   akryl, płótno    80×100    400,-
5. Beata Bugaj-Tomaszewska(ur.1977) Tatry(2017) sygn.p.d.      technika własna, płyta mdf    41×80.5
    (62×101.5 z ramą)    400,-
6. Monika Dałek(ur.1981) Obudzony w dobrym mieście(2017) sygn.dat.p.d.     akryl, płótno    80×80   400,-
7. Monika Dałek Nie wracajmy dziś na noc do domu(2017) sygn.dat.p.d.      akryl, płótno    80×80   400,-
8. Monika Dałek Zegar tak cierpliwie czeka na morza pieśń(2017) sygn.dat.p.d.     akryl, płótno    80×80   400,-
9. Katarzyna Dąbrowska(ur.1978) Martwa natura z butelką(2017) sygn.dat.l.d.     olej, płótno    100×100    500,-
10. Grażyna Dłużniewska(ur.1946) Patera sygn.    ceramika szkliwiona    śr.33    290,-
11. Grażyna Dłużniewska Patera sygn.    ceramika szkliwiona    śr.32    290,-
12. Agnieszka Figurska(ur.1971) Bez tytułu(2017) sygn.p.d.   akryl, płótno    100×100    500,-
13. Ilona Foryś(ur.1980) Still Life, Fast Moving(2017) sygn.na odwrociu    olej, płótno    50×70   300,-
14. Ilona Foryś Friday(2017) sygn.na odwrociu    olej, płótno    70×50   300,-
15. Paula Graczyk(ur.1992) Linia 1,2,3-tryptyk(2017) sygn.dat.p.d.     akwatinta (5/50, 4/50, 1/50)     11.7×8.6,
      11.5×7.5, 11.6×6   200,-
16. Grupa Artme Żniwa(2016) sygn.na odwrociu    akryl, płótno    100×60    400,-
17. Grupa Artme Lato na wsi-żniwa(2016) sygn.na odwrociu    akryl, płótno    75×100   400,-
18. Julita Grzejdziak-Dyła(ur.1979) Bez tytułu(2015) sygn.dat.p.d.  gwasz, pastel, papier  32×18 (w św.p-p)  300,-
19. Julita Grzejdziak-Dyła Bez tytułu(2015) sygn.dat.l.d.   gwasz, pastel, papier   33.8×23.5 (w św.p-p)     300,-
20. Julita Grzejdziak-Dyła Bez tytułu(2014) sygn.dat.l.d.   gwasz, pastel, papier   27.8×17 (w św.p-p)     300,-
21. Joanna Jamielucha(ur.1991) Bez tytułu(2016) sygn.na odwrociu     akryl, płótno    70×50   300,-
22. Joanna Jamielucha W oddali(2017) sygn.na odwrociu     akryl, płótno    60×80    300,-
23. Joanna Jamielucha Bez tytułu(2017) sygn.na odwrociu     akryl, płótno    50×40    300,-
24. Dominik Janyszek(ur.1990) 2933(2017) sygn.na odwrociu     technika własna, płótno     120×90   500,-
25. Dominik Janyszek 2139(2017) sygn.na odwrociu     technika własna, płótno     120×90   500,-
26. Anna Jarosz(ur.1992) 24h(2017) sygn.dat.p.d.    olej, płótno     60×90    400,-
27. Anna Jarosz Tomato soup(2017) sygn.dat.p.d.    olej, płótno     60×60    300,-
28. Anna Jarzymowska(ur.1988) Bez tytułu(2017) sygn.na odwrociu    olej, płótno    80×120    500,-
29. Anna Jarzymowska Bez tytułu(2017) sygn.na odwrociu   olej, płótno   110×110    500,-
30. Anna Jarzymowska Bez tytułu(2017) sygn.na odwrociu   olej, płótno   120×120    500,-
31. Marcin Jaszczak(ur.1975) Znak pokoju(2017) sygn.dat.p.d.     akryl, pilśnia     80×80   400,-
32. Piotr Kachny(ur.1978) Caro LineChar Lock(2017) sygn.na odwrociu    olej, emalia olejno-ftalowa, płótno
     110×110    500,-
33. Piotr Kachny(ur.1978) DeLeage(2017) sygn.na odwrociu    olej, emalia olejno-ftalowa, płótno    100×80   400,-
34. Wojciech Kaleta(ur.1981) Kompozycja wertykalna nr 1(2017) sygn.na odwrociu   olej, płótno    90×60   400,-
35. Wojciech Kaleta Kompozycja wertykalna nr 2(2017) sygn.na odwrociu   olej, płótno    90×60   400,-
36. Wojciech Kaleta Punkt zwrotny, Da-da-dyptyk(2017) sygn.dat.p.d.     collage, papier    41.5×31
     (70×50 z p-p każdy)   500,-
37. Natalia Anna Kalisz(ur.1988) Sad Isztar(2017) sygn.dat.p.d.       technika własna, papier (2/6)
     40×30 (w oprawie)   400,-
38. Natalia Anna Kalisz Anu(2017) sygn.dat.p.d.     technika własna, papier (2/6)   40×30 (w oprawie)   400,-
39. Natalia Anna Kalisz Etiuda(2017) sygn.dat.p.d.     technika własna, papier (2/6)   40×30 (w oprawie)   400,-
40. Roksana Karczewska(ur.1988) Really lovely end(2017) sygn.na odwrociu   akryl, płótno/pilśnia   85×70  400,-
41. Magda Karwowska(ur.1986) Miasto 6000(2017) sygn.na odwrociu        technika własna, płótno
      100×120    500,-
42. Magda Karwowska Miasto 6020(2017) sygn.na odwrociu     technika własna, płótno     100×120    500,-
43. Magda Karwowska Miasto 8888(2017) sygn.na odwrociu     technika własna, płótno     100×120    500,-
44. Agnieszka Kołodziejczak(ur.1976) Akt 1(2010) sygn.śr.d. technika mieszana, papier  34×22.2 (w św.p-p) 300,-
45. Agnieszka Kołodziejczak Akt 3(2010) sygn.l.d.    technika mieszana, papier   33.8×22 (w św.p-p)   300,-
46. Joanna Konieczna-Zapart(ur.1978) Wachlarz(2017) sygn.dat.p.d.  monotypia, bibułka japońska   60×50  380,-
47. Joanna Konieczna-Zapart Relaks(2017) sygn.dat.p.d.   monotypia, bibułka japońska    60×50    380,-
48. Joanna Konieczna-Zapart W drodze(2017) sygn.dat.p.d.   monotypia, bibułka japońska    60×50   380,-
49. Aneta Kowalczyk(ur.1980) Dar zdumienia(2017) sygn.dat.p.d.      technika mieszana, papier     59×42
      (72×52 z ramą)      380,-
50. Aneta Kowalczyk Ufność mieszka w oczach dziecka II(2017) sygn.dat.p.d.      technika mieszana, papier
      42×51 (52×62 z ramą)      380,-
51. Patrycja Kruszyńska-Mikulska(ur.1973) Koi(2017) sygn.na odwrociu      akryl, płótno    60×80     300,-
52. Paweł Krzemiński(ur.1984) Struktura XXXVIII(2017) sygn.na odwrociu      technika własna, płyta
     70×60  300,-
53. Magdalena Kurek(ur.1979) Włochy-moja miłość-Cinque terre(2017) sygn.p.d.    olej, płótno    120×75   500,-
54. Magdalena Kurek Wiele otwartych jeszcze drzwi-w tym na Ocean w Lizbonie(2017) sygn.p.d.    olej, płótno
      90×85   400,-
55. Magdalena Kurek W poszukiwaniu Baśni tysiąca i jednej nocy-Alhambra(2017) sygn.p.d.    olej, płótno
      65×110   400,-
56. Donata Lesińska(ur.1954) Czaruś-komplet do herbaty(2017) sygn.   ceramika szkliwiona     dzbanek wys. 18.5,
      2 czarki wys. 7.5, cukiernica wys. 16    350,-
57. Donata Lesińska Rekin(2017) sygn.     ceramika      18x33x16    320,-
58. Aneta Lis-Marcinkiewicz(ur.1972) Bez tytułu(2017) sygn.na odwrociu    akryl, szpilki, deska   70×90   400,-
59. Dariusz G.Ludwisiak(ur.1969) Das Beta System Eden(2017) sygn.l.śr.   akryl, płótno   50×50    300,-
60. Dariusz G.Ludwisiak Slips(2017) sygn.p.śr.   akryl, płótno   81×65    300,-
61. Anna Luteracka(ur.1967) Myśli Ulotne(2017) sygn.       ceramika angobowana, papier, drewno
      36.5×36.5×12   570,-
62. Anna Luteracka Turkusowa Antyłódka(2017) sygn.     ceramika szkliwiona, angobowana, drewno
      39.5x15x8.5    630,-
63. Kajetan Luteracki(ur.1993) Wakacje w mieście(2017) sygn.na odwrociu    akryl, płótno    24.5×30   300,-
64. Kajetan Luteracki Godzina nauk(2017) sygn.dat.p.d.    akryl, płótno/tektura    18×24 (w oprawie)   300,-
65. Kamila Majcher(ur.1982) Otchłań(2017) sygn.p.d.   akryl, płótno     80×80    400,-
66. Kamila Majcher Obecność(2017) sygn.p.d.   akryl, płótno     100×60     400,-
67. Jan Mażewski(ur.1991) Wybór(2014) sygn.p.d.    akryl, płótno    60×40     300,-
68. Ewa Najdenow(ur.1967) Cień i Pani Noc(2017) sygn.na odwrociu    olej, akryl, płótno   50×40   300,-
69. Ewa Najdenow Potencjał(2016) sygn.na odwrociu    olej, płótno   60×40   300,-
70. Danuta Niklewicz(ur.1953) Czekam cierpliwie(2017) sygn.dat.l.d.     olej, płótno      80×80     400,-
71. Łukasz Orfiniak(ur.1984) Mechanizm 1(2016) sygn.    ceramika raku     9x37x17     300,-
72. Łukasz Orfiniak Mechanizm 2(2016) sygn.    ceramika raku     8x37x17     300,-
73. Agnieszka Paradecka(ur.1993) Floris I, II, III-tryptyk(2016) sygn.na odwrociu    druk sublimacyjny, poliester
      23×23 (25×25 z ramą każdy)   500,-
74. Julia Piaskowska(ur.1995) Bez tytułu 1(2017) sygn.dat.p.d.    tusz, akryl, płótno    24×18 (w oprawie)   300,-
75. Julia Piaskowska Bez tytułu 2(2017) sygn.dat.p.d.    tusz, akryl, płótno    24×18 (w oprawie)   300,-
76. Wojciech Piekarski(ur.1980) Akt(2017) sygn.dat.l.d.    olej, płótno     110×70    400,-
77. Wojciech Piekarski Pejzaż zimowy(2017) sygn.dat.l.d.    olej, płótno     70×100    400,-
78. Agata Pokora(ur.1996) Fanga(2017) sygn.na odwrociu    olej, płótno    40×30   300,-
79. Magdalena Połacik(ur.1980) Kai i Georginia(2017) sygn.na odwrociu    olej, płótno     50×65   300,-
80. Magdalena Połacik Kompozycja z Georginią w kolorze biedronek(2017) sygn.na odwrociu    olej, płótno
      73×54   300,-
81. Małgorzata Sęk(ur.1973) Walking Away 1(2016) sygn.p.d.     akryl, płótno    100×100   500,-
82. Sławomir J. Siciński(ur.1980) Ziarna piasku(2017) sygn.dat.p.d.    olej, płótno     73×92    400,-
83. Sławomir J. Siciński Cisza(2017) sygn.dat.p.d.    olej, płótno    80×70   400,-
84. Lidia Siwek(ur.1987) Nike(2015) sygn.na odwrociu     technika własna, płótno    60.5×50.5    300,-
85. Sebastian Skowroński(ur.1976) Inner and Outer 47(2017) sygn.dat.p.d.     linoryt (1/6)  13×7, Inner and Outer
      48(2017) sygn.dat.p.d.    linoryt (1/6)  13×7, Inner and Outer 53(2017) sygn.dat.p.d.   linoryt (1/6)  15×7.2  200,-

86. Sebastian Skowroński Inner and Outer 50(2017) sygn.dat.p.d.      linoryt (1/6)  18.7×10, Inner and Outer
      51(2016) sygn.dat.p.d.  linoryt (1/6) 19×10, Inner and Outer 52(2017) sygn.dat.p.d.  linoryt (1/6) 17.8×9.8  200,-
87. Tomasz Sobczak(ur.1954) Wondering house(2017) sygn.dat.l.d.     olej, płótno     70×50    300,-
88. Paula Solańska(ur.1981) Chłopiec z jaszczurką(2017) sygn.    ceramika szkliwiona    23x17x11    570,-
89. Paula Solańska Zadziwione pisklę(2017) sygn.   ceramika szkliwiona     19x21x19     250,-
90. Paula Solańska Tropikalna ryba(2017) sygn.   ceramika szkliwiona     19x34x9     440,-
91. Paulina Szczepaniak(ur.1989) Morze lodu i motyle(2015) sygn.na odwrociu      olej, płótno   50×70    300,-
92. Mariola Świgulska(ur.1961) Malezyjska zaklinaczka węży z cyklu „Fascynacja Pewną Twarzą”(2017)
      sygn.dat.p.d.    olej, płótno    119.5×100   500,-
93. Mariola Świgulska Big City(2017) sygn.dat.p.d.    olej, płótno    100×120   500,-
94. Mariola Świgulska Pierwszy śnieg(2017) sygn.dat.p.d.    olej, płótno    100×120   500,-
95. Vanessa Świgulska(ur.1993) Karmazynowy smok(2017) sygn.p.d.     assemblage, płótno    50×100    400,-
96. Vanessa Świgulska Zorza prehistorii(2017) sygn.p.d.     assemblage, płótno    50×100    400,-
97. Paulina Zalewska(ur.1981) Moonwalk(2017) sygn.dat.p.d.    akryl, płótno    100×80   400,-
98. Paulina Zalewska W dolinie nimf(2017) sygn.dat.p.d.    akryl, płótno    100×100   500,-
99. Paulina Zalewska Skandynawska głębina(2017) sygn.dat.p.d.    akryl, płótno    50×50   300,-
100. Michał Zalewski(ur.1985) Pochmurny dzień(2017) sygn.na odwrociu    akryl, płótno    100×70    400,-
101. Michał Zalewski W podróży(2017) sygn.na odwrociu    akryl, płótno    70×100     400,-
102. Michał Zalewski Kwiaty Wschodu(2017) sygn.na odwrociu    akryl, płótno    100×70     400,-
103. Ewa Żochowska(ur.1976) Martwe kwiaty-Pani X i pływak żółtobrzeżek(2016) sygn.dat.p.d.     olej, płótno
        100×100    500,-
104. Ewa Żochowska Martwe kwiaty-Barbara(2016) sygn.dat.p.d.     olej, płótno    100×100    500,-
105. Tomasz Żochowski(ur.1988) Układy i układziki(2017) sygn.p.d.    akryl, płótno      50×61     300,-
106. Tomasz Żochowski Mędrcy z kosmosu(2016) sygn.p.d.    akryl, płótno   70×100     400,-
107. Jacek Malinowski(ur.1969) Baia tra le rocce(2015) sygn.na odwrociu    olej, płótno     30×120    400,-
108. Jacek Malinowski Val d’Orcia I(2017) sygn.na odwrociu    olej, płótno     120×30    400,-
109. Jacek Malinowski Val d’Orcia III(2017) sygn.na odwrociu    olej, płótno     120×30    400,-

Do ceny wylicytowanej doliczana jest 15% opłata manipulacyjna.

Zdjęcia obiektów wystawionych na aukcję znajdują się na stronach internetowych www.ryneksztuki.eu, www.artinfo.pl, www.artprice.com i www.onebid.pl.

Objaśnienia skrótów: akw.-akwarela,  akwaf.-akwaforta,  akwat.-akwatinta,  autolit.-autolitografia,  b.-barwny,  ct- karat. drzew.-drzeworyt, e.a.- odbitka atorska(poza nakładem), fot.-fotografia, hel.-heliografika, kam.-kamień, k.-koniec, kr.-kredka, lin.-linoryt,  lit.-litografia,  man.c.-manier crayon,  mez.-mezzotinta,  miedz.-miedzioryt, nieczyt.-nieczytelnie, nsygn.-nie sygnowany, ol.-olej, oł.-ołówek, pap.-papier, pł.-płótno, podb.-podbarwiany,  pr.-próba, punkt.-punktowany,  rys.-rysunek, ryt.-rytował,  sygn.-sygnowany,  l.d.-lewy dół,  p.d.-prawy dół,  s.i.-sucha igła, śr.-środek, stal.-staloryt,  tekt.-tektura,  temp.-tempera, t.m.-technika mieszana, t.wł.-technika własna, w św.p-p – w świetle passe-partout.
Wymiary dzieł podane są w centymetrach, ceny w nowych polskich złotych. Firma zastrzega sobie prawo do wycofania dzieła z aukcji bez podania przyczyn.

Dzieła wystawione na licytację można oglądać w Galerii Rynku Sztuki, ul.Wschodnia 69 (róg ul.Narutowicza, I p.)
w godz. 10:00-18:00 i w soboty 10:00-15:00.

Terminy aukcji w 2017 roku:
191 Aukcja Dzieł Sztuki – sobota, 23.09.2017 r., godz. 12:00
192 Aukcja Dzieł Sztuki – sobota, 28.10.2017 r., godz. 12:00
XXXVIII Aukcja Promocyjna – sobota, 25.11.2017 r., godz. 12:00
193 Aukcja Dzieł Sztuki – sobota, 09.12.2017 r., godz. 12:00

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
balka
Mirosław Bałka: Nerw. Konstrukcja w Muzeum Sztuki
sztukanabruku
Sztuka na bruku – akcja Bramy sztuki
muzeumsztuki
Sybilla za „Podszepty” dla Muzeum Sztuki

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*