ap34-plakat1W sobotę 11 lutego odbędzie się 34 Aukcja Promocyjna, która jak zwykle, jest okazją do zapoznania się z tym co dzieje się ciekawego w łódzkiej twórczości plastycznej. W aukcji bierze udział kilkudziesięciu artystów prezentujących swoje najnowsze dzieła.

Wszyscy są związani z łódzkim środowiskiem plastycznym i stosując się do wymogów regulaminu, prezentują wytwory  własnej pracy, w cenach zachęcających do kupowania. Idea aukcji opiera się na założeniu, że cena wywoławcza dzieła odpowiada kosztom materiałowym jego wytworzenia, zaś ostateczna wycena, uwzględniająca wszystkie tzw. uniwersalne wartości obrazu lub rzeźby, dokonywana jest przez uczestników licytacji. Dlatego ceny wywoławcze są wyższe dla obrazów o większych rozmiarach, a mniejsze dla tych niewielkich. Wśród malarzy biorących udział w licytacji są artystki, łodzianki,  najwyżej wyceniane w rankingu młodych, polskich plastyków –  Paulina Zalewska i Katarzyna Gołębiowska. Zwykle ich dzieła sprzedają się w przedziale od 2.000 do nawet 10.000 zł, ale zgodnie z regułami aukcji w sobotę wystawiają swoje prace za 500 zł.

Krytyków sztuki może zachwycić różnorodność tematyczna prac wystawionych na licytację – poczynając od realistycznych pejzaży i portretów, poprzez geometryczne układy dochodzi się do dynamicznych kompozycji, przypominających action painting Jacksona Pollocka. Pomimo powszechnego przekonania, że łódzcy artyści tworzą w kręgu tzw. postkonstruktywizmu, organizowane przez łódzką firmę aukcje udowadniają coś przeciwnego –  sztuka łódzka jest w swej sferze tematycznej i formalnej eklektyczna, i każdy kolekcjoner poszukujący czy to dzieł przedstawieniowych, czy ekspresyjnych, znajdzie dla siebie coś interesującego. Natomiast niskie ceny wywoławcze są dodatkowym atutem zachęcającym do kupowania.

Już teraz można zapoznać się z ofertą – wystawa przedaukcyjna prezentowana jest w galerii firmy Rynek Sztuki przy ul. Wschodniej 69, na I piętrze. Katalogi są też dostępne na stronach internetowych: www.ryneksztuki.eu, www.artinfo.pl, www.artprice.com i www.onebid.pl. W aukcji można brać udział osobiście, licytować przez telefon przez internet. Wstęp na aukcję jest wolny, ale udział w niej wymaga rejestracji.

XXXIV AUKCJA PROMOCYJNA
Sala aukcyjna Rynku Sztuki, ul. Wschodnia 69 (róg Narutowicza, I piętro),
sobota, 11 lutego 2017 r., godz.12:00
Aukcja pod patronatem honorowym Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego
Profesor Jolanty Rudzkiej – Habisiak

1. Joanna Aninowska(ur.1975) Bel canto(2016) sygn.dat.l.d.   ol.akryl,pł.   90×60   400,-
2. Joanna Aninowska Druga próba(2016) sygn.dat.l.d.   ol.akryl,pł.   100×80   400,-
3. Joanna Aninowska Potrzeba wolności 3(2016) sygn.dat.p.d.   ol.pł.   100×80   400,-
4. Paula Arro Błękitna kolej transsyberyjska(2016) sygn.na odwrociu     ol.pł.     50×70   300,-
5. Agata Bajszczak(ur.1982) Me myself and I 1(2016) sygn.p.d.    ol.pł.   80×60   300,-
6. Agata Bajszczak Me myself and I 2(2016) sygn.p.d.    ol.pł.   70×50   300,-
7. Magdalena Bezat(ur.1979) Jeleń na rykowisku(2016) sygn.na odwrociu    akryl,pł.   100×70   400,-
8. Magdalena Bezat Siódma rano(2016) sygn.na odwrociu    ol.pł.   50×40   300,-
9. Beata Bugaj-Tomaszewska(ur.1977) Biało(2016) sygn.p.d.    t.wł.pł.    70×70    300,-
10. Beata Bugaj-Tomaszewska Obraz drugi z cyklu „Korelacje”(2016) sygn.p.d.    t.wł.płyta mdf   93.5×54   400,-
Obraz był prezentowany na wystawie „Trzeci Niezależny Salon Łódzkich Młodych Twórców” w Galerii ASP oraz reprodukowany w katalogu 3. Niezależny Salon Łódzkich Młodych Twórców, Łódź 2016.
11. Tatsiana Bulyha(ur.1996) Bez tytułu(2016) sygn.dat.p.d.   ol.pł.    70×40    300,-
12. Monika Cichosz(ur.1988) Bez tytułu(2015) sygn.dat.p.d.     serigrafia (1/10)    100×70   150,-
13. Monika Cichosz Bez tytułu(2015) sygn.na odwrociu    serigrafia (1/10)    100×70   150,-
14. Monika Dałek(ur.1981) Na morzu pisany ślad(2016) sygn.dat.p.d.    akryl,pł.    50×40    300,-
15. Monika Dałek Dym zostawiają płomienie(2016) sygn.dat.p.d.    akryl,pł.    50×40    300,-
16. Monika Dałek Turkusowa dal zaczyna się szczerzyć(2017) sygn.dat.p.d.   akryl,pł.    100×100    500,-
17. Marcin Dembowski(ur.1979) 2128(2013) sygn.p.g.   t.m.pilśnia   24×34   300,-
18. Marcin Dembowski Balans(2012) sygn.p.d.   t.m.pł.   40×30   300,-
19. Marcin Dembowski Prosta ścieżka(2013) sygn.na odwrociu   t.m.płyta HDF   35.4×35.4   300,-
20. Maria Domalewska(ur.1987) Bez nazwy(2016) sygn.dat.l.d.      tusz lawowany,piórko,pap.    19×14.7    300,-
21. Maria Domalewska Szczyt(2016) sygn.dat.p.d.     tusz lawowany,piórko,pap.    29.5×18    300,-
22. Maria Domalewska Persepolis z cyklu „Zaginione miasta”(2015) sygn.dat.p.d.  piórko,tusz,pap.   24×30  300,-
23. Elmyr Galaktyka AN754326 sygn.dat.p.d.   ol.pł./płyta   66×80   400,-
24. Elmyr Galaktyka AN653832 sygn.dat.l.d.   ol.pł./płyta   63×78    400,-
25. Ilona Foryś(ur.1980) Pokusa(2016) sygn.na odwrociu    ol.pł.    90×70   400,-
26. Ilona Foryś Jaguar(2017) sygn.na odwrociu    ol.pł.     50×70    300,-
27. Izabela Gałązka(ur.1984) Dalia(2015) sygn.dat.p.d.   ol.akryl,pł.   92×73    400,-
28. Katarzyna Gołębiowska(ur.1982) 07.45(2016) sygn.na odwrociu   akryl,pł.   120.5×120.5    500,-
29. Grupa Artme Widok z kobietą(2017) sygn.na odwrociu    akryl,pł.    100×80   400,-
30. Julita Grzejdziak-Dyła(ur.1979) Kwiecień XIII(2016) sygn.dat.p.d.   gwasz,kr.pap.   48×33 (w św.p-p)   300,-
31. Julita Grzejdziak-Dyła Kwiecień XI(2016) sygn.dat.l.d.   akw.pastel,pap.   48×33 (w św.p-p)   300,-
32. Julita Grzejdziak-Dyła Kwiecień XIX(2016) sygn.dat.p.d.   gwasz,pastel,pap.   47.5×40 (w św.p-p)   300,-
33. Dominik Janyszek(ur.1990) Twarze(2016) sygn.na odwrociu   grafika cyfrowa, PCV (1/3)    100×70   150,-
34. Dominik Janyszek Lineam I(2017) sygn.na odwrociu     t.wł.pł.    100×75   400,-
35. Dominik Janyszek Rotae(2017) sygn.na odwrociu     t.wł.pł.    100×75   400,-
36. Ewa Jarmakowska(ur.1978) Konwaliowa(2016) sygn.na odwrociu    t.m.pł.    73×50   300,-
37. Beata Jarmuż-Socha(ur.1978) Młynek(2016) sygn.dat.p.d.   collage    39.5×39.5 (z ramą)    380,-
38. Beata Jarmuż-Socha Kołowrotek(2016) sygn.dat.p.d.   collage    30×24 (z ramą)    380,-
39. Anna Jarosz(ur.1992) i Kajetan Luteracki(ur.1993) Kalendarz 2017   63 strony   offset,pap.   20×20    50,-
40. Anna Jarzymowska(ur.1988) Bez tytułu(2017) sygn.na odwrociu   ol.pł.   70×70   300,-
41. Anna Jarzymowska Bez tytułu(2017) sygn.na odwrociu   ol.pł.   70×70   300,-
42. Anna Jarzymowska Bez tytułu(2017) sygn.na odwrociu   ol.pł.   90×90   400,-
43. Marcin Jaszczak(ur.1975) Młyn(2016) sygn.dat.l.d.    ol.pł.     75×65    300,-
44. Marcin Jaszczak Pościg(2017) sygn.dat.p.d.    akryl,pilśnia    55×100   400,-
45. Ewa Jaworska(ur.1979) Konik polski-studium sylwetki(2015) sygn.   ceramika patynowana   15×20.5×9   250,-
46. Wojciech Kaleta(ur.1981) Gdańsk. Reda(2016) sygn.na odwrociu   ol.pł.   60×50   300,-
47. Wojciech Kaleta Miejsce nr 5(2015) sygn.na odwrociu   assemblage,pł.  41×40   300,-
Obraz był prezentowany na wystawie „Drugi Niezależny Salon Łódzkich Młodych Twórców” w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (2015).
48. Wojciech Kaleta Bliżej, Obok siebie-dyptyk(2016) sygn.na odwrociu     ol.pł.   33×27, 33×27   500,-
49. Natalia Anna Kalisz(ur.1988) Anima Portret II z cyklu „Żywioły”(2016/2017) sygn.dat.p.d.     t.wł.pap.
      56.5×34.5 (w św.p-p, 70×51 z ramą)   450,-
50. Roksana Karczewska(ur.1988) Magnification(2017) sygn.dat.p.d.    akryl,pł./płyta   100×80   400,-
51. Magda Karwowska(ur.1986) Miasto 215(2016) sygn.na odwrociu    t.wł.pł.   90×110   500,-
52. Magda Karwowska Miasto 280(2016) sygn.na odwrociu    t.wł.pł.   100×120   500,-
53. Magda Karwowska Miasto 301(2016) sygn.na odwrociu    t.wł.pł.   100×120   500,-
54. Joanna Konieczna-Zapart(ur.1978) Uderzenie(2016) sygn.dat.p.d.   monotypia, bibułka jap.    80×60      350,-
55. Joanna Konieczna-Zapart Zbliżenie(2016) sygn.dat.p.d.   monotypia, bibułka jap.    60×80      350,-
56. Aneta Kowalczyk(ur.1980) Rozmyślając o(2017) sygn.dat.p.d.    t.m.pap.    60×39 (71×51 z ramą)  380,-
57. Aneta Kowalczyk Sukienka(2017) sygn.dat.p.d.    t.m.pap.    90×51 (103×73 z ramą)   400,-
58. Aneta Kowalczyk W swoją stronę(2017) sygn.dat.p.d.    t.m.pap.    60×90 (73×103 z ramą)   500,-
59. Patrycja Kruszyńska-Mikulska(ur.1973) Monsunowy wiatr(2016) sygn.na odwrociu   ol.szlagaluminium,pł.
      80×60 (96×76 z ramą)  500,-
60. Anna Kunka-Kawełczyk(ur.1980) Pejzaż 1(2016) sygn.p.d.     akryl,pł.    60×90   400,-
61. Anna Kunka-Kawełczyk Pejzaż 2(2017) sygn.p.d.     akryl,pł.    81×100   400,-
62. Anna Kunka-Kawełczyk Pejzaż 3(2017) sygn.p.d.     akryl,pł.    70×100   400,-
63. Magdalena Kurek(ur.1979) Capri-schowane myśli z cyklu „Małe tęsknoty”(2017) sygn.p.d.    ol.pł.
      90×115   500,-
64. Magdalena Kurek Rzymskie wakacje-między nocą a dniem, między ciszą a ciszą(2017) sygn.p.d.   ol.pł.
      90×115   500,-
65. Magdalena Kurek Południowa sjesta(2017) sygn.p.d.   ol.pł.     95×85   400,-
66. Elżbieta Kusińska(ur.1962) Jesienne I(2017) sygn.dat.p.d.   grafika cyfrowa,PCV (1/3)   50×50   120,-
67. Elżbieta Kusińska Jesienne II(2017) sygn.dat.p.d.   grafika cyfrowa,PCV (1/3)   50×50   120,-
68. Elżbieta Kusińska Jesienne III(2017) sygn.dat.p.d.   grafika cyfrowa,PCV (1/3)   50×50   120,-
69. Donata Lesińska(ur.1954) Córy powidoków 1 sygn.    ceramika, akryl   wys.31    530,-
70. Donata Lesińska Córy powidoków 2 sygn.    ceramika, akryl   wys.27    500,-
71. Anna Luteracka(ur.1967) Centralny Ptaszek z cyklu „Kruchomiękkie”(2017) sygn.   ceramika angobowana,
      drewno,pap.    42x42x15    500,-
72. Anna Luteracka Kruche i jezdne(2016) sygn.   ceramika angobowana,drewno,pap.   29x36x7   570,-
73. Anna Luteracka Zabielone z cyklu „Kruchomiękkie”(2017) sygn.   ceramika angobowana,drewno,pap.
      42x42x15   500,-
74. Kamila Majcher(ur.1982) Kompilacja I(2017) sygn.p.d.   ol.pł.   90×80    400,-
75. Kamila Majcher Kompilacja II(2017) sygn.p.d.   ol.pł.   100×80    400,-
76. Małgorzata Makarewicz-Kaplińska(ur.1975) Pejzaż mroźny I(2017) sygn.dat.p.d.   ol.pł.   90×90   400,-
77. Małgorzata Makarewicz-Kaplińska Pejzaż mroźny II(2017) sygn.dat.p.d.   ol.tekt.   47×49.5   300,-
78. Małgorzata Makarewicz-Kaplińska Drzewa nad rozlewiskiem(2017) sygn.dat.p.d.   ol.pł.   80×80   400,-
79. Jacek Malinowski(ur.1969) Toscana III sygn.na odwrociu    ol.pł.     50×60    300,-
80. Jacek Malinowski Toscana LIX sygn.na odwrociu    ol.pł.     70×100    400,-
81. Marzena Mazurek-Jędrak(ur.1974) Błękit emocji(2016) sygn.p.d.     ol.pł.    60x90x4    400,-
82. Marzena Mazurek-Jędrak Motyl-e(2016) sygn.p.d.      ol.pł.     60x90x3.5    400,-
83. Marzena Mazurek-Jędrak Ważka sygn.p.d.    ol.pł.    60x90x4    400,-
84. Łukasz Orfiniak(ur.1984) Wazonik raku sygn.    ceramika raku, szkliwiona   wys.16   150,-
85. Łukasz Orfiniak Ceramiczne odliczanie sygn.    ceramika, pleksi, sznurek     18x20x11    400,-
Praca była prezentowana na  11. Ogólnopolskiej Wystawie Miniatury Tkackiej, Łódź 2016.
86. Łukasz Orfiniak Pojemniki do przechowywania-3 szt. sygn.  porcelit szkliwiony, drewno olcha   wys.22.5,
      śr. 24 (każdy)   750,-
87. Marcin Pecka(ur.1985) Środowy sen(2016/17) sygn.dat.p.d.    akryl,pł.   100×80    400,-
88. Wojciech Piekarski(ur.1980) Akt(2017) sygn.dat.l.d.    ol.pł.    100×120    500,-
89. Wojciech Piekarski Pejzaż zimowy z wodą(2017) sygn.dat.l.d.    ol.pł.   70×100   400,-
90. Wojciech Piekarski Dukt leśny(2017) sygn.dat.l.d.    ol.pł.   70×100   400,-
91. Agnieszka Podkówka(ur.1972) Pieprz i sól(2016) sygn.     porcelana szkliwiona    wys.7    250,-
92. Agnieszka Podkówka Kora(2017) sygn.     ceramika raku, szkliwiona    wys.15    300,-
93. Agnieszka Podkówka Zima-misa(2016) sygn.     ceramika raku, szkliwiona    śr.20    150,-
94. Magdalena Połacik(ur.1980) Matki konstruktorki(2017) sygn.na odwrociu     ol.pł.    60×50    300,-
95. Magdalena Połacik Gwiazda na festynie(2017) sygn.na odwrociu     ol.pł.    50×60    300,-
96. Magdalena Połacik Gra na trójkącie(2017) sygn.na odwrociu     ol.pł.    50×50    300,-
97. Agnieszka Powalska-Pielesiak(ur.1988) Widoki na Łódź 2(2016) sygn.dat.p.d.   ol.pł.   24×33   300,-
98. Sławomir J. Siciński(ur.1980) Tory(2016) sygn.dat.p.d.   ol.pł.    60×100   400,-
99. Sławomir J. Siciński Pejzaż z krukami(2017) sygn.dat.l.d.   ol.pł.    100×82   400,-
100. Sławomir J. Siciński Pierrot z lustrem(2017) sygn.dat.p.d.   ol.pł.    100×70    400,-
101. Lidia Siwek(ur.1987) Urlop sygn.na odwrociu    akryl,pł.    90×75     400,-
102. Sebastian Skowroński(ur.1976) Inner and Outer 14(2016) sygn.dat.p.d.  gipsoryt (3/5)   13×6.5,
        Inner and Outer 15(2016) sygn.dat.p.d.  gipsoryt (1/5)   15×7.5, Inner and Outer 24(2016) sygn.dat.p.d.
        lin. (3/6)  14.5×8   150,-
103. Sebastian Skowroński Inner and Outer 1,5,4-tryptyk(2016) sygn.dat.p.d.     lin. (1/6, 3/6, 1/6)
       10×20 (każdy)   200,-
104. Dominik Smolik(ur.1982) Esencia(2017) sygn.na odwrociu    akryl,pł.   80×120   500,-
105. Dominik Smolik Nénuphars(2017) sygn.na odwrociu    akryl,pł.   80×120   500,-
106. Dominik Smolik Sensorio(2016) sygn.na odwrociu    akryl,pł.   80×120   500,-
107. Tomasz Sobczak(ur.1954) Wędrujący dom(2016) sygn.dat.l.d.      ol.pł.   70×50 (79.5×60 z ramą)   500,-
108. Paula Solańska(ur.1981) Sowa(2016) sygn.   ceramika szkliwiona    9x11x8    230,-
109. Paula Solańska Kot(2016) sygn.   ceramika szkliwiona    15x24x10      250,-
110. Paula Solańska Misa-kapusta(2016) sygn.   ceramika szkliwiona    wys.13, śr.29     190,-
111. Hanna Szenknecht(ur.1981) Ryba wspomnień sygn.   ceramika szkliwiona   13x27x6.3    250,-
112. Hanna Szenknecht Dziewczynka sygn.   ceramika szkliwiona   14.5x11x7    250,-
113. Marlena Szymczyk(ur.1977) Zatrzymana w codzienności 2(2014) sygn.p.d.    ol.pł.    120×80   500,-
114. Iwo Świątkowski(ur.1954) Czworobok(2015) sygn.na odwrociu    druk cyfrowy,pł.    60×40   300,-
115. Iwo Świątkowski W porcie(2015) sygn.na odwrociu    druk cyfrowy,pł.    34×60   300,-
116. Mariola Świgulska(ur.1961) Narodziny planety(2016) sygn.dat.p.d.    akryl,pł.   100×120   500,-
117. Mariola Świgulska Stale płynne(2016) sygn.dat.p.d.    akryl,pł.   100×120   500,-
118. Mariola Świgulska Urocza kraina z cyklu „Zauroczona Dmuchawcami”(2016) sygn.dat.p.d.    akryl,pł.
        80×120   500,-
119. Marta Wincencjusz [Fuks-Frankiewicz](ur.1981) Merkuria(2016) sygn.   brąz patynowany, granit
        wys.39   1.200,-
Rzeźba była prezentowana na wystawie „Trzeci Niezależny Salon Łódzkich Młodych Twórców” w Galerii ASP (2016).
120. Woody Kraak Makak(2016) sygn.dat.p.d.    ol.pł.    80×100   400,-
121. Woody Kraak W dobrą stronę(2016) sygn.p.d.    ol.pł.    100×80   400,-
122. Paulina Zalewska(ur.1981) Blask wschodu(2017) sygn.dat.p.d.    akryl,pł.    90×90   400,-
123. Paulina Zalewska Smugi czasu(2017) sygn.dat.p.d.    akryl,pł.    90×110   500,-
124. Paulina Zalewska Taniec w Lyonie(2017) sygn.dat.p.d.    akryl,pł.    90×90   400,-
125. Ewa Żochowska(ur.1976) Martwe kwiaty-Clara, kamuflaż(2017) sygn.dat.p.d.   ol.pł.   50×50   300,-
126. Ewa Żochowska Martwe kwiaty-Pola, kamuflaż(2017) sygn.dat.p.d.   ol.pł.   50×50   300,-

Do ceny wylicytowanej doliczana jest 15% opłata manipulacyjna.

Zdjęcia obiektów wystawionych na aukcję znajdują się na stronach internetowych www.ryneksztuki.eu, www.artinfo.pl, www.artprice.com i www.onebid.pl.

Objaśnienia skrótów: akw.-akwarela,  akwaf.-akwaforta,  akwat.-akwatinta,  autolit.-autolitografia,  b.-barwny,  ct- karat. drzew.-drzeworyt, e.a.- odbitka atorska(poza nakładem), fot.-fotografia, hel.-heliografika, kam.-kamień, k.-koniec, kr.-kredka, lin.-linoryt,  lit.-litografia,  man.c.-manier crayon,  mez.-mezzotinta,  miedz.-miedzioryt, nieczyt.-nieczytelnie, nsygn.-nie sygnowany, ol.-olej, oł.-ołówek, pap.-papier, pł.-płótno, podb.-podbarwiany,  pr.-próba, punkt.-punktowany,  rys.-rysunek, ryt.-rytował,  sygn.-sygnowany,  l.d.-lewy dół,  p.d.-prawy dół,  s.i.-sucha igła, śr.-środek, stal.-staloryt,  tekt.-tektura,  temp.-tempera, t.m.-technika mieszana, t.wł.-technika własna, w św.p-p – w świetle passe-partout.
Wymiary dzieł podane są w centymetrach, ceny w nowych polskich złotych. Firma zastrzega sobie prawo do wycofania dzieła z aukcji bez podania przyczyn.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
camino_2013_120x105cm
Maria Wollenberg – Kluza w Galerii Willa
imm023_22_kopia_kopia
Marcin Podolec: Rysowanie było zawsze (wywiad)
Picasso_Pablo_Tte_de_jeune_fille
Picasso i Kandinsky w Muzeum Sztuki
1 Komentarz
  • 13 lutego 2017 at 12:32

    Kurczę naprawdę super napisane ! Podziękował za wpis i czekam na
    więcej !

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*