WWWPOTEGA

Fundacja Ulicy Piotrkowskiej wspierana przez Biuro Architekta Miasta Urzędu Miasta Łodzi zaprasza do udziału w XII edycji Konkursu Fotograficznego „Potęga Łodzi – Power of Łódź”.

„Kolejny, dwunasty raz, Fundacja Ulicy Piotrkowskiej przy wsparciu Biura Architekta Miasta Urzędu Miasta Łodzi organizuje Konkurs Fotograficzny ”Potęga Łodzi – Power of Łódź”. Poproszono mnie o kilka słów inspirujących do udziału w Konkursie. Wydaje się, że nie są konieczne. Bowiem Konkurs utrwalił się wizerunkowo w świadomości nie tylko osób biorących w nim udział. Biuro Fundacji odbiera już telefony od zainteresowanych tegorocznymi terminami i wystawą pokonkursową prac, a fani Łodzi i kolekcjonerzy łódzkich obrazów pytają – czy i kiedy ukaże się najbliższy album z konkursowymi zdjęciami.

Zapraszam więc do poszukiwania i zapisania w fotograficznych kadrach kolejnych, nieznanych obrazów naszego miasta. Każde autorskie spojrzenie na historyczne, materialne dziedzictwo może bez końca potwierdzać niezwykłe, wyjątkowe w skali europejskiej osiągnięcia w przestrzeni oraz w architekturze eksplozyjnie rozwijającej się od połowy XIX wieku „Potężnej Łodzi”. Inspirujące może być także odkrywanie cech miasta dumnego i dostarczającego powodów do dumy mieszkańcom w bliższych nam czasowo, nawet współczesnych dokonaniach cywilizacyjnych. Czwarty już tom albumu Potęga Łodzi – Power of Łódź zostanie wydany jeszcze w tym roku. Twoje zdjęcie może też zostać w nim utrwalone.”

Włodzimierz Adamiak
Przewodniczący Rady Fundacji Ulicy Piotrkowskiej
Łódź, Marzec 2018

Harmonogram Konkursu:
3.04.2018-20.04.2018 – składanie prac konkursowych oraz kart zgłoszenia
15.05.2018-28.05.2018 – wystawa prac konkursowych w Galerii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego
15.05.2018 – ogłoszenie wyników Konkursu w Galerii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego

Regulamin Konkursu, karta zgłoszenia dostępna na www.piotrkowska.pl

WWW_POTEGA_2018_PLAKAT

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
plakat3
Festiwal Sztuki Wideo Punkty Widzenia 2012 – repack
balka
Mirosław Bałka: Nerw. Konstrukcja w Muzeum Sztuki
FPR_2014_02
Fotograficzną Publikację Roku 2014

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*