wystawa_rakowski_formaty_1200x1200Tulipan zaprasza do obejrzenia wystawy fotograficznej, będącej relacją z podróży w Himalaje łódzkiego podróżnika – Pawła Rakowskiego. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

W ramach ekspozycji pt. „DHAULAGIRI – OBLICZA BIAŁEJ GÓRY” prezentowane są 32 wyjątkowe zdjęcia, które Paweł Rakowski wykonał podczas 23-dniowej podróży w okolice siódmego co do wysokości ośmiotysięcznika Himalajów, Dhaulagiri. Podróżnik odwiedził ten trudno dostępny region na przełomie października i listopada ubiegłego roku. Rakowski na swoich fotografiach uwiecznił przenikanie się buddyzmu i hinduizmu w codziennym życiu mieszkańców egzystujących w rejonie środkowo-zachodnich Himalajów. Na zdjęciach w niezwykły sposób zaprezentował także nieskazitelną, niczym nienaruszoną przyrodę tamtego regionu. Wystawa jest więc opowieścią o ludziach i o pięknie oraz wyjątkowości otaczającej ich flory.

a1

„DHAULAGIRI – OBLICZA BIAŁEJ GÓRY” to druga wystawa autorstwa Pawła Rakowskiego, zorganizowana w Centrum Handlowym Tulipan. Artysta w marcu ubiegłego roku prezentował swoje fotografie z pobytu w nepalskich wioskach. Paweł Rakowski to doświadczony himalaista, pasjonat gór, taternik i polarnik. Zawodowo para się fotografią, uczy geografii; jest także muzykiem. Chętnie dzieli się doświadczeniami zdobytymi podczas swoich wypraw, na przykład podczas warsztatów podróżniczych dla młodzieży, które niedawno organizował w Łodzi.

„Wystawa Pawła Rakowskiego jest niezwykłą, egzotyczną podróżą w nieznane. Serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia. Fotografie będą eksponowane do końca marca” – zachęca do odwiedzenia Centrum Katarzyna Woźniak, Dyrektorka Centrum Handlowego Tulipan.

Ekspozycja zlokalizowana jest w  jednym z lokali w Centrum Handlowym Tulipan, naprzeciwko sklepu Zwoltex. Zdjęcia można obejrzeć w godzinach otwarcia Centrum. Wstęp jest bezpłatny.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
winieta_do_lata2013
XIII Konkurs Fotograficzny Lato, lato zostań dłużej
Czerwona Materia. Nadia Leger w Muzeum Sztuki
nastyku
Na styku szarości – Miłosz Krajewski w Galerii Bałuckiej

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*