W sobotę, 15 lutego o godzinie 18:00 zapraszamy do klubu Wooltura przy ulicy Wólczańskiej 40/42 na wernisaż wystawy fotografii koncertowych Anity Andrzejczak. Wystawa potrwa do 28 marca. Po wernisażu odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego “Strzał! Psycho-duchowa mantra Rocka”. Film opowiada o życiu i pracy Micka Rocka, fotografa który uwiecznił muzyczne ikony XX wieku. Seans rozpocznie się o 20:00. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Fotografia jest pasją życia łodzianki, Anity Andrzejczak. Od dawna interesuje ją fotoreportaż, portrety, fotografia uliczna, pinhole. Fotografia koncertowa to tylko jedna z wielu dróg, którą wybiera w poszukiwaniu tego co niedostrzegalne gołym okiem. Uważa, że to rodzaj ekscytującej pogoni, chwytania emocji uwolnionych w trakcie tworzenia i odbierania muzyki, sztuki którą uwielbia. Bardzo ceni niezależną muzykę ze swego miasta, postindustrialnej Łodzi. Obok zdjęć Patti Smith, Petera Murphy, Gary Numana, The Residents, czy Marka E. Smitha na wystawie będzie można zobaczyć sceniczne portrety łódzkich muzyków.  

Zdjęcia autorki publikowały drukiem m.in. Noise Magazine, Gazeta Magnetofonowa, Wydawnictwo AGORA, Glissando, Szkoła Filmowa w Łodzi, a online także m.in. Forum Kina Europejskiego Cinergia, Plaster Łódzki, Teatr CHOREA, Agencja Go Ahead (aktualnie Live Nation Polska), musicNOW i Radio Łódź.

“Strzał! Psycho-duchowa mantra Rocka” to pełna wspomnień wycieczka w historię rock’n’rolla, filmowa podróż w głąb życia i duszy jednego z najbardziej znanych muzycznych fotografów – Micka Rocka. Patrząc przez obiektyw tego artysty a zarazem współtwórcy wizerunku muzycznych legend udajemy się w podróż począwszy od londyńskiej psychodelii i glam rocka, poprzez NYC punk, aż po muzyczne zjawiska nowego millenium. Niezapomniane zdjęcia artystów, nieśmiertelne także w postaci okładek klasycznych płyt Syda Barretta, Davida Bowie, Lou Reeda, Ramones, Blondie, Queen, Iggy Popa, czy Daft Punk odcisnęły się na zbiorowej psychice pokoleń fanów na zawsze.

Film jest powiązany z tematem wystawy poprzez ukazanie relacji między fotografią a muzyką. Dokument w kilku momentach znakomicie wyraża przeżycia osób fotografujących koncerty. Przybliża magnetyczny urok chwytania niewidzialnej często gołym okiem aury ludzi zmieniających się na scenie w istoty z innego wymiaru.

 

Wernisaż wystawy Usłyszeć Niewidzialne

Fotografia koncertowa Anity Andrzejczak 

Data: 15.02.2020, godz 18:00

Wooltura, ul. Wólczańska 40/42, 90-608 Łódź

Wydarzenie na Facebooku   

Profil artystki na Facebooku

Profil artystki na Instagram

 

Pokaz filmu “Strzał! Psycho-duchowa mantra Rocka”, godz. 20:00

Tytuł oryginalny: „SHOT! Psycho-spiritual mantra of Rock”

reż. Barnaby Clay

Dokument, biopic, 98 minut

2016, USA, Wlk. Brytania

Dystrybucja: Magnolia Pictures International (USA)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
My_Colouring_Book_1963_by_Pauline_Boty_materialy_prasowe
Pierwsza dama pop-artu. Pauline Boty w ms2
WWWPOTEGA
XII edycja Konkursu Fotograficznego “Potęga Łodzi – Power of Łódź” 2018
synergia40
Nowe wystawy w Galerii Willa

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*