Fotofestiwal w Łodzi i Miesiąc Fotografii w Krakowie zapraszają na pierwszą, wspólną edycję przeglądu portfolio w nowej formule: PHOTO-MATCH: PORTFOLIO REVIEW 2020 / Online Edition. Prace dwóch autorów, wyróżnionych spośród wszystkich uczestników, zostaną zaprezentowane podczas obu festiwali – zarówno w Łodzi, jak i w Krakowie w roku 2021! Spotkania oraz konsultacje odbędą się w przestrzeni wirtualnej – wezmą w nich udział eksperci zaproszeni do współpracy przez oba festiwale. Przegląd zostanie przeprowadzony w fotofestiwalowej formule Photo-Match, dzięki której wszyscy uczestnicy i eksperci będą mieli okazję się poznać. Wsparcie: Futures Photography.

NA CZYM POLEGA PHOTO MATCH?

PRZEGLĄD PREZENTACJI 3-6 sierpnia 2020

Ze względu na wyjątkowy charakter tegorocznej edycji online, postanowiliśmy poświęcić więcej czasu na dokładny przegląd prezentacji nadesłanych przez artystów i ekspertów. W trakcie tych czterech dni zakwalifikowani uczestnicy oraz recenzenci będą mieli okazję do zapoznania się z krótkimi prezentacjami autorstwa wszystkich uczestników konkursu, w których przedstawią oni swoje najlepsze projekty.

PIERWSZA SESJA: MATCHING  7 sierpnia, 11:00-13:00

W trakcie tego etapu artyści i recenzenci otrzymają dostęp do systemu online umożliwiającego matchowanie i zarezerwowanie dwóch spotkań z wybranymi osobami. Oznacza to, że w trakcie popołudniowej sesji każdy z uczestników konkursu odbędzie 4 spotkania.

DRUGA SESJA: SPOTKANIA ONLINE  7 sierpnia 14:00-16:00

Druga sesja poświęcona jest serii prywatnych spotkań odbywających się w oparciu o harmonogram wygenerowany przez system rezerwacji online. Każdy artysta i recenzent weźmie udział w maksymalnie czterech spotkaniach, w tym dwóch zarezerwowanych osobiście. Na zakończenie przeglądu PHOTO MATCH zorganizowana zostanie otwarta sesja – nieformalne spotkanie wszystkich uczestników, będące okazją do przeprowadzenia luźnych rozmów z wcześniej niedostępnymi osobami

ZGŁOSZENIA

Zgłoszenie składa się z:

  1. Formularza zgłoszeniowego online (dostępny TUTAJ)
  2. Obowiązkowego wysłania 10 fotografii składających się na projekt, który będzie prezentowany podczas przeglądu na adres portfolio@fotofestiwal.com do 30 czerwca 2020. Pliki cyfrowe powinny być w formacie JPG lub PNG, preferowana wielkość 1920 px na dłuższym boku. Rozmiar wszystkich plików nie powinien przekraczać 5 MB. W tytule maila prosimy wpisać: PHOTO MATCH ZGŁOSZENIE IMIĘ NAZWISKO.

TERMINY:

10.06.2020 – start naboru

30.06.2020 – koniec przyjmowania zgłoszeń

10.07.2020 – ogłoszenie listy zakwalifikowanych uczestników

30.07.2020 – prezentacje

3-6.08.2020 – wyświetlanie prezentacji

7.08.2020 – matchowanie i spotkania online

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
162_offkatowice_1_copy
Poza Łodzią: Music Is My Radar na OFFie
Lukasz_Zietek_NATALIA_LL_02
Natalia LL z Nagrodą im. Katarzyny Kobro
Bartek Jarmoliński – Nihil veditur w Galerii Willa

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*