sztukanabruku24 czerwca o godz. 19 ulica Piotrkowska zamieni się w największą galerię wystawienniczą na świecie. Wszystko to za sprawą akcji happeningowej “Bramy sztuki”. W bramach od placu Wolności do alei Piłsudskiego zaprezentują się artyści – amatorzy i profesjonaliści.

Projekt przewiduje przegląd prac młodych i utalentowanych artystów; tancerzy, rzeźbiarzy, poetów, projektantów mody, malarzy, twórców multimedialnych. Artyści i stowarzyszenia swoje prace i pokazy prezentować będą w piątkowy wieczór godzinach 19-23.

Przewidywane są wystawy prac artystów o różnym charakterze – prace malarskie, rzeźbiarskie, krótkie produkcje filmowe, działania przestrzenne i wszystkie inne formy sztuki, które można zaprezentować na niewielkiej, wydzielonej przestrzeni na ulicy.

Głównym celem jest pokazanie, że sztuka może być blisko człowieka, dostępna wprost, na ulicy. Ważne wydaje się w tym również stworzenie młodym artystom miejsca do pokazania ich prac i wskazanie nowych form promowania twórczości.

Warto nadmienić, iż równolegle do Bram sztuki na Piotrkowskiej odbywać się będzie muzyczny happening “Muzyczny Dialog“. Udział w obu imprezach jest bezpłatny.

Zobacz także:

Muzyczny Dialog – wielkie granie na Piotrkowskiej

Przyjaciele Nowego wychodzą na ulice 2011 – zapowiedź, program festiwalu

FOKUS Łódź Biennale 2010 (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Do it – instrukcja obsługi
love
Love. Play with Glass 2015 w Galerii Re:Medium
salon
Salon de Fleurus w Muzeum Sztuki

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*