nacherW ramach stałego cyklu pt. „Strefa współczesnego dyskursu” – 27 lutego 2014 roku Galeria Manhattan zaprasza na spotkanie z Anną Nacher, autorką książki „Rubieże kultury popularnej. Popkultura w świecie przepływów”. 

Książka poświęcona jest pytaniu, co się stało dzisiaj z kontrkulturą? Czy można wyśledzić ją w obecnych czasach i gdzie jej szukać? Na czym dzisiaj polega bycie „off”? Kolejne rozdziały dotyczą m.in.: pogranicza muzyki popularnej i polityki, śladów kolonializmu w muzyce świata, ekologii jako stylu życia, projektowania zaangażowanego i mody zrównoważonej, cyberaktywizmu i mediów taktycznych, kultury słów, enteogenów, psychodelików i neoszamanizmu, partyzantki ogrodniczej, ogrodów mobilnych i nowej miejskiej ekologii, hipsterów.

Anna Nacher – kulturoznawczyni, doktor nauk humanistycznych i adiunkt w Katedrze Mediów Audiowizualnych Instytutu Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie przygotowuje rozprawę habilitacyjną dotyczącą mediów lokacyjnych. Autorka książek „Telepłeć: Gender w telewizji doby globalizacji”, „Rubieże kultury popularnej. Popkultura w świecie przepływów” oraz licznych artykułów i publikacji. Jest również tłumaczką tekstów i współautorką przewodników po różnych zakątkach świata. Jej zainteresowania są rozległe. Zajmuje się mediami nowej generacji, cyberkulturą, studiami gender i badaniami nad dźwiękiem. Poza pracą naukową prowadzi również aktywną działalność dydaktyczną i organizuje eksperymentalne warsztaty pracy z głosem. Współtworzy artystyczno- muzyczny projekt „Karpaty muzyczne”, z którym koncertowała w wielu krajach Europy i w Stanach Zjednoczonych. Ma na swoim koncie szereg płyt.

Strefa współczesnego dyskursu
Spotkanie z Anną Nacher
autorką książki „Rubieże kultury popularnej. Popkultura w świecie przepływów”
27 lutego godz. 18

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Plakat_x
Huculszczyzna 2016 – wystawa
DSC_1478
TVP Kultura laureatem Nagrody ms (foto)
“Nieboskie ciała” Rafała Sobiczewskiego w Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*