DSC_3610

Grzane wino, znakomita muzyka, dziesiątki gości i… niezliczone ilości doskonale wykonanych ozdób, mniejszych i większych dzieł sztuki. Pierwszy KiermArt okazał się prawdziwym sukcesem.

 

Świąteczna, ciepła atmosfera tym razem zadomowiła się na dobre w Cytrynie, która udostępniła swoją, niedawno otwarta salę pod organizację tego nietuzinkowego wydarzenia.

Mimo iż nie był to pierwszy łódzki kiermasz, a takowe zawsze spotykają się przecież z ogromnym zainteresowaniem łodzian, to… kiermArt zaprezentował zupełnie nową jakość.

 Tego, czego bowiem dotychczas brakowało na imprezach tego typu, nie zabrakło wczoraj w Cytrynie. Na stoiskach, swoje dzieła eksponowali nie tylko znakomici , kolczykowi, czy spinkowi rzemieślnicy, bądź specjaliści od decoupage’u, ale i artyści zajmujący się  najbardziej tradycyjnymi dziedzinami sztuki.

 To tutaj bowiem po raz pierwszy, w takich ilościach, goście mogli zakosztować niezwykłych, wizualnych wrażeń i dokonać wyboru, spośród kilkudziesięciu obrazów olejnych, akwareli, czy grafik tworzonych metodą akwatinty.

DSC_3608

DSC_3607

 Jak mówią sami organizatorzy – KiermART jest połączeniem kiermaszu i wystawy.  To wydarzenie dla artystów, którzy mogą pokazać dorobek swojej pracy twórczej szerszej publiczności, ale także fantastyczny sposób na zdobycie oryginalnego prezentu świątecznego.

 I rzeczywiście. W obliczu tak różnorodnych prac, prezentowanych w wyjątkowej, ciepłej i niepowtarzalnej atmosferze – czy można było opuścić Cytrynę bez choćby jednego nabytku?


Więcej o tym wydarzeniu znajdziecie – TUTAJ!


KiermART KiermART KiermART
KiermART KiermART KiermART
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Zofia_Kulig_fotografia_z_cyklu_Ogrod_1996-2004
Na zachęte do muzeum w ms1
bodywordsss
Twórczość łódzkich artystów na wystawie Body Worlds & The Cycle of Life
plakat4
Roxi Paradoxi w Galerii Hotelu Grand
2 komentarze
 • Angie
  19 grudnia 2010 at 16:55

  Bardzo fajny pomysł, pozytywna inicjatywa, o by takich więcej. Dzięki za możliwość zobaczenia czegoś innego i choć na chwilę oderwania się od szarej rzeczywistości… Gratuluję organizatorom 🙂

 • Tomek
  18 grudnia 2010 at 21:10

  Nuda i cioty z asp
  nic ciekawego

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*