res_integraDemonstracja estetyki związanej z kulturą industrialną – to główne założenie wystawy Res Integra. Ekspozycję, której jednocześnie autorem, kuratorem i organizatorem jest Wiktor Skok, będzie można oglądać w najbliższy weekend, na terenie Off Piotrkowska. Wernisaż odbędzie się w piątek (28 kwietnia) o godzinie 19. Wstęp jest wolny.

Res Integra to wystawa, która dokumentuje kilkanaście ostatnich lat działalności Skoka. Składają się na nią łączące różne techniki artefakty (montaże, kolaże, obiekty, itp.), będące prezentacją postawy artysty – ściśle związanej z fascynacją szeroko pojmowaną kulturą industrialną. Na ekspozycji będzie można doszukać się odniesień zarówno do współczesności, jak i historii najnowszej, a także rzeczywistości medialnej, kulturowej i społecznej.

Wystawa jest niejako demonstracją silnego związku Skoka z kulturą industrialną i hardcore’ową, a także zobrazowaniem jej wpływu na Łódź, jak i całą Europę Środkowo-Wschodnią. Prezentowane obiekty to efekt tropów kultury, realizowanych przez artystę nie tylko w najbliższym otoczeniu, ale też podczas zagranicznych eskapad.

Działalność Wiktora Skoka obejmuje wiele obszarów. To aktywny uczestnik kultury industrialnej oraz animator sceny punk hardcore. To właśnie on wydawał zina „Plus Ultra”, a także dał początek cyklowi koncertów Wunder Wave. Fascynację wszelkimi odmianami ekstremalnej muzyki mechanicznej od lat skutecznie przenosi do zespołu Jude, którego jest wokalistą. Poza tym, występuje w roli didżeja – jego setów najczęściej  można posłuchać w klubie DOM, którego jest współwłaścicielem.

Wernisaż wystawy Res Integra odbędzie się w najbliższy piątek, 28 kwietnia o godzinie 19 w przestrzeni Off Piotrkowska – blisko klubu DOM oraz klubokawiarni Spaleni Słońcem. Ekspozycję będzie można oglądać jedynie przez trzy dni: w piątek (28.04) od 19 do 22, w sobotę (29.04) od 12 do 18, a także w niedzielę (30.04) między 12, a 16. Wstęp na wystawę jest wolny.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Wystawa prac laureatów XXXVI Konkursu im. Władysława Strzemińskiego – Sztuki Piękne
Andrzej_Kucharski_fot._Archiwum_Autora
Glasstosteron w Galerii Willa
silkrug
Zwycięzcy konkursu make me! 2015 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*