Maciej_Polak_projekt_pt._HAWAII_FLOWProjekt artystyczny, którego celem była przemiana przedmiotów codziennego użytku w funkcjonalne dzieła sztuki, wchodzi w decydujący etap. Po dwóch tygodniach internetowej batalii na głosy, najpopularniejsze projekty lodówek poddano sędziowskiej weryfikacji.

To właśnie praca łodzianina Macieja Polaka znalazła się wśród trójki finalistów. Artysta otrzyma nagrodę w wysokości 1000 zł oraz możliwość zrealizowania swojego projektu. Prócz designera z Łodzi w finałowej trójce znaleźli się również Tomasz Barski z Włocławka oraz Przemysław Piekarski z Janowa koło Częstochowy. Trzy zwycięskie prace oraz realizacje 12 zaproszonych do projektu artystów będzie można podziwiać w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie od 6 do 15 grudnia.

Red_Bull_Curates_Canvas_Cooler_2012_-_Warszawa_fot._Kin_

Prócz trójki finalistów, swoje prace zaprezentuje również 12 zaproszonych artystów, m.in.: Ada Buchholc, Dorota Gondko, Nawer, Artur Wabik, Franek Mysza, Mikołaj Rejs, Marcin Surma, Monstfur czy Mateusz Kołek. Jest to grono osób, grafików i malarzy, którzy zagwarantują, iż w Krakowie będzie można obejrzeć oryginalne i pełne ekstrawagancji lodówki. W dniach od 2 do 3 grudnia, zostanie im udostępnione miejsce w Małopolskim Ogrodzie Sztuki, gdzie będą mogli oddać się pasji tworzenia. Wystawa potrwa od 6 do 15 grudnia, a tuż po jej zakończeni, prace trafią do wybranych krakowskich klubów.

Red_Bull_Curates_Canvas_Cooler_2013_-_Dallas_fot._Ben_Ga

Red Bull Curates: Canvas Cooler jest międzynarodowym projektem zrzeszającym artystów wywodzących się różnych nurtów sztuki współczesnej. Dzięki czemu, każda z odmienionych lodówek jest swoistym oryginałem i funkcjonalnym dziełem sztuki. Do tej pory wystawy odbyły się m.in.: w Miami, Warszawie, Nowym Jorku, Kapsztadzie czy też w Tokio.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
How Many Roads – projekt artystyczny
003552_4
Poza porządkiem – Michał Arkusiński w Galerii Bałuckiej
res_integra
Res Integra – wystawa Wiktora Skoka

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*