Od 7 marca do 6 kwietnia w Galerii Re:Medium będzie można oglądać wystawę prac Przemysława Wachowskiego pt. Wokół Księżyca. Jej kuratorką jest Małgorzata Dzięgielewska. Wernisaż: 7 marca, godz. 18.

Kameralna wystawa malarstwa Przemysława Wachowskiego jest przeglądem ostatnich działań artysty, swoistym zaproszeniem, aby zanurzyć się w głąb wewnętrznego świata twórcy, kolejną serią wizualizacji jego wspomnień z dzieciństwa, przeżytych wrażeń z przeszłości. Artysta proponuje odbiorcy spotkanie z jego ulubionymi motywami zaczerpniętymi z pamięci, przedstawionymi za pomocą syntetycznych form, które Wachowski eksploruje od wielu lat, m.in. przywoływanymi pejzażami z okolic rozlewiska Narwi, w których dominantę stanowią domy, bodiaki, stogi siana, pomost, sadzawka czy pływające po niej niewielkie łódki. Wprowadza w ostatnim czasie także motyw schodów, nierozłącznie wiążących się z miejscem jego pracy zawodowej. Wszystko to ukazane, z reguły, na niewielkim formacie płótna, z użyciem bogatej, wystudiowanej gamy barwnej. Bo barwa u Wachowskiego jest na pierwszym planie, to ona buduje poszczególne kształty, przestrzeń, nastrój w obrazie i jego gęstą strukturę. Artysta nakłada farbę wielowarstwowo, niejednokrotnie wraca do wcześniejszych prac, aby raz jeszcze zmienić ich kolorystykę, nadać im nowy, wyabstrahowany wymiar i wysmakowany kontrast walorowy – Małgorzata Dzięgielewska.

Przemysław Wachowski (ur. 1966 w Łodzi). Studia w latach 1988-1993 w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie Akademia Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi). Dyplom z malarstwa pod kierunkiem prof. Jacka Bigoszewskiego w 1995 roku. Prowadzi Pracownię Malarstwa i Rysunku na Wydziale Sztuk Wizualnych, jest obecnie dziekanem Wydziału Sztuk Wizualnych łódzkiej ASP.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Jozef_Panfil_Autoportret_w_czerwonym_swetrze_1986_olej_p
Józef Panfil – Malarstwo i rysunek z lat 1979-2017
miastosnow
Pokaz „Miasta snu” + impresje na sny, obrazy i wiolonczelę
aktoto_plakat_a32
AKT.O.TO w Kardamonie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*