Filthy_Luker_instalacja_artystycznaŁódzkie Centrum Wydarzeń oraz Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi nawiązały oficjalną współpracę w zakresie organizacji działań artystycznych w przestrzeni miejskiej w Łodzi. Celem projektu jest umożliwienie studentom łódzkiej ASP tworzenia obiektów lub wydarzeń artystycznych umiejscowionych bezpośrednio w łódzkiej przestrzeni publicznej. Projekt zakłada działania o jak najbardziej różnorodnym charakterze: instalacja, rzeźba, happening, site-specific, itd. Wybrani studenci otrzymają wsparcie finansowe maksymalnie do kwoty 3000 zł.

Michał Bieżyński, kurator ds. sztuki w przestrzeni miejskiej z Łódzkiego Centrum Wydarzeń: „W ciągu ostatnich lat udało się do Łodzi sprowadzić światowe gwiazdy malarstwa wielkoformatowego. W tym roku również do Łodzi przyjadą duże nazwiska, ale symultanicznie chciałbym, aby szansę zaprezentowania swoich pomysłów mieli także studenci łódzkiej ASP. Ideą projektu „Przecieki sztuki” jest umożliwienie studentom łódzkiej ASP tworzenia obiektów oraz wydarzeń artystycznych umiejscowionych bezpośrednio w łódzkiej przestrzeni publicznej. Projekt ma na celu rozwinięcie wyobraźni plastycznej na temat sposobu myślenia o elementach przestrzeni publicznej jako medium dla działań artystycznych. Dzięki temu na łódzkich ulicach, w przestrzeni łódzkich skwerów i podwórek powstaną innowacyjne obiekty artystyczne rozwijające ideę Łodzi jako miasta związanego z awangardową i nowoczesną sztuką”.

W Projekcie mogą brać udział studenci i absolwenci Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, jak również studenci programu Erasmus Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Aby wziąć udział w projekcie, należy wypełnić specjalny formularz zgłoszeniowy, na którym należy przedstawić propozycje projektu artystycznego w przestrzeni miejskiej w Łodzi. Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesłać na adres mailowy: przeciekisztuki @gmail.com w terminie 16.05 -5.06 2016 r.

Regulamin dostępny będzie w dniach 16.05 – 5.06.2016 r. na stronach:
– Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi – asp.lodz.pl
– Łódzkiego Centrum Wydarzeń – lcw.lodz.pl

Lump_instalacja_artystyczna_Szczecin_2015

Spośród nadesłanych formularzy zgłoszeniowych, w  dniach 6-9.06.2016 r. zostanie wybranych 5-7 studentów  (absolwentów) do wzięcia udziału w projekcie, przy czym:
– 3-4 studentów (absolwentów) z Pracowni Malarstwa III pod kierunkiem prof. Marka Saka,
– 2-3 studentów (absolwentów) z innych pracowni i wydziałów ASP.

Preferowane będą projekty „niemuralowe” – rzeźby, instalacje, obiekty przestrzenne, happeningi, interwencje, site-speciific, etc. Nie oznacza to jednak, że nie istnieje możliwość częściowego „wplecenia” muralu w większą formę pracy. Projekty mogą być tworzone tylko
i wyłącznie w przestrzeniach dostępnych dla wszystkich mieszkańców, do których w bezpieczny sposób można dotrzeć. Nie będą brane pod uwagę projekty artystyczne realizowane na terenie takich przestrzeni jak: pustostany, opustoszałe budynki, przestrzenie zamknięte dla mieszkańców.

Cały projekt zostanie udokumentowany przez Koło Fotograficzne łódzkiej ASP lub przez wybranego przez organizatorów studenta ASP. Po zakończeniu projektu zostanie wydany specjalny mini-album przedstawiający i opisujący powstałe realizacje. Zaprojektowaniem albumu zajmie się wybrany przez organizatorów student ASP.

Dodatkowe informacje można uzyskać również na stronie FB projektu: facebook.com/przeciekisztuki

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Nowa formuła Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Łodzi
umiarkowanie_8
Edyta Morawska. Sztuka krzepi
peszek2
Nagroda ms dla Jana Peszka

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*