livka

Po raz jedenasty organizowany będzie Festiwal Otwarta Wystawa. Od 25 maja do 1 czerwca na terenach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zaprezentują się wszyscy ci, którzy chcieli wziąć udział w tej imprezie.

Idea Otwartej Wystawy jest prosta – mogą w jej ramach zaprezentować się wszyscy chętni. Pomysłodawcy imprezy nie dokonują selekcji uczestników, ani zgłoszonych prac. Powoduje to swoisty dyskurs na poziomie twórca-odbiorca dzieła sztuki.

W tym roku ponownie obok prezentacji dokonań plastycznych, filmowych i literackich będzie można zapoznać się z wieloma interesującymi projektami muzycznymi. W trakcie festiwalu przed Hydrofornią ŁSSE wystąpią m.in. Olivia Anna Livki, Kamp!, Demolka, Krzysztof Ścierański kwartet, Free Way z Elektrycznym Węgorzem.

Program XI Festiwalu Otwarta Wystawa:

25 maja (piątek)

18.30- wernisaż (przed sceną obok Hydroforni)
18.40 – 23.00 (hala fabryczna)

PRZEGLĄD PRAC ZGŁOSZONYCH NA FESTIWAL

Oraz:
„OBIEKT W” – prezentacja prac uczestników zabawy
SALON UBIORU I TKANINY ARTYSTYCZNEJ
WYSTAWA PRACOWNI PODSTAW PROJEKTOWANIA GRAFICZNEGO ASP ŁÓDŹ
WYSTAWA ROBOTYKI
WYSTAWA STREET ART & GRAFFITI

PRZEGLĄD FILMÓW ZGŁOSZONYCH NA FESTIWAL
PRZEGLĄD FILMÓW STUDIA SE-MA-FOR
PRZEGLĄD FILMÓW FESTIWALU „KAMERA AKCJA”

KONCERT: Miejskie Darcie Pierza, po którym odbędzie się czytanie poezji Wojciecha Kądzieli i Jarosława Zaręby

19.45 – koncerty (scena przy Hydroforni)

Orkiestra Otwarta Wystawa
Kobojek & Przyjaciele
Mariusz Stopnicki – solo
Free Way ( gościnnie Elektryczny Węgorz )
Jacek Bieleński i Dariusz Adryańczyk Projekt
Marynarze
Gumola & Transformers
Temperatura
Gość wieczoru: Krzysztof Ścierański kwartet

After Party (Impreza zamknięta) Jam Session: Michał Kobojek, Kamil Bilski & Przyjaciele

26 maja (sobota)

16.00- 23.00 – czynna ekspozycja i przegląd filmów (hala fabryczna)

18.30 koncerty (scena przy Hydroforni)

Demolka
Tattva
YEST
Sjón
consFEARacy

21.00 występ gwiazd festiwalu (scena przy Hydroforni)

KAMP!
Olivia Anna Livki

After Party (Impreza zamknięta) Kamil Bilski, Michał Kobojek, D.j. Ginee K

27 maja (niedziela)

12.00-19.00 – czynna ekspozycja i przegląd filmów (hala fabryczna)

28 maja (poniedziałek)

16.00-20.00 – czynna ekspozycja i przegląd filmów (hala fabryczna)

29 maja (wtorek)

16.00- 20.00 – czynna ekspozycja i przegląd filmów (hala fabryczna)

30 maja (środa)

16.00-20.00 – czynna ekspozycja i przegląd filmów (hala fabryczna)
16.00- 20.00 Warsztaty Artystyczne Otwarta Wystawa

Warsztaty muzyczne (przy Hydroforni )
Prowadzący: Michał Kobojek (saksofon),Kamil Bilski (saksofon),Robert Nowiński ( instrumenty perkusyjne), Piotr Gwadera (perkusja),Paweł Furmaniak (instrumenty klawiszowe),Darek Adryańczyk (gitara),Marcin Markuszewski (bass)

Warsztaty Street Art (przy Hydroforni)
Prowadzący: Marcin Wilkoszewski, Adrian Grabarczyk

Warsztaty operatorskie (przy Hydroforni)
Prowadząca: Karin Hammer

31 maja (czwartek)

16.00-20.00 – czynna ekspozycja i przegląd filmów (hala fabryczna)
16.00- 20.00 Warsztaty Artystyczne Otwarta Wystawa

Warsztaty muzyczne (przy Hydroforni)
Prowadzący: Michał Kobojek (saksofon),Kamil Bilski (saksofon),Robert Nowiński ( instrumenty perkusyjne), Piotr Gwadera (perkusja),Paweł Furmaniak (instrumenty klawiszowe),Darek Adryańczyk (gitara),Marcin Markuszewski (bass)

Warsztaty plastyczne Patrz, Słuchaj, Twórz! oraz Biżuteria Marcela D. (w Hydroforni)
Prowadząca: Adriana Lisowska

Warsztaty Street Art (przy Hydroforni)
Prowadzący: Marcin Wilkoszewski, Adrian Grabarczyk

Warsztaty operatorskie ( przy Hydroforni)
Prowadząca: Karin Hammer

1 czerwca (piątek)

12.00- 21.00 – czynna ekspozycja i przegląd filmów (hala fabryczna)
12.00- 16.00 Warsztaty Artystyczne Otwarta Wystawa
12.00-16.00 Wystawa (Hydrofornia)

50 nagrodzonych za wyjątkową wrażliwość plastyczną prac z konkursu PODOBNO, organizowanego przez TOYA Łódź.

Warsztaty muzyczne (przy Hydroforni)
Prowadzący: Michał Kobojek (saksofon),Kamil Bilski (saksofon),Robert Nowiński ( instrumenty perkusyjne), Piotr Gwadera (perkusja),Paweł Furmaniak (instrumenty klawiszowe),Darek Adryańczyk (gitara),Marcin Markuszewski (bass)

Warsztaty plastyczne (w Hydroforni)
Prowadząca: Adriana Lisowska
(Po zakończeniu warsztatów instruktorka wspólnie z dziećmi zorganizuje wystawę prac dzieci)

Warsztaty Street Art (przy Hydroforni).
Prowadzący: Marcin Wilkoszewski, Adrian Grabarczyk

Warsztaty operatorskie (przy Hydroforni).
Prowadząca: Karin Hammer

16.00 – 18.00 – wspólny koncert dzieci i instruktorów warsztatów muzycznych

18.30 Spektakl (hala fabryczna )
„ W dłoni przeznaczenia” spektakl Teatru Ruchu Trzcina w reżyserii Kariny Góry

19.00 koncerty (scena przy Hydroforni)

.Com
Lemur Band
Temperatura
Free Way (gościnnie Elektryczny Węgorz)

After Party (Impreza zamknięta) Kamil Bilski, Michał Kobojek & Przyjaciele

Zobacz także:

Otwarta Wystawa 2002-2012 (foto)

Otwarta Wystawa X (foto)

Otwarta Wystawa w Galerii Opus (foto)

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
plakat_www
Łódzkie Spotkania Fotograficzne #2
010a
Performance Johna Morana w Muzeum Książki Artystycznej (foto)
TO-EN_fot_Pawel_Maciak
Czerń – performance tancerki butoh TO-EN

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*