4-salon-plakatStowarzyszenie ELart powołane w celu promowania twórczości łódzkiego środowiska plastyków młodego pokolenia wraz z Akademią Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego zapraszają na wernisaż wystawy Czwartego Niezależnego Salonu Łódzkich Młodych Twórców do Galerii ASP przy ul. Piotrkowskiej 68, w dniu 4 sierpnia o godz.18:00.

Jest to kolejna, duża wystawa, a właściwie pierwsza jej część, w czasie której będzie można zobaczyć dokonania malarzy, rzeźbiarzy i ceramików, absolwentów łódzkiej ASP, którzy ukończyli ją niedawno lub kilka lat temu. W dniach od 4 do 26 sierpnia obejrzymy 74 dzieła kilkudziesięciu twórców, którzy współpracują ze Stowarzyszeniem ELart i są aktywni na polskim rynku sztuki. Swoje obrazy oferują kolekcjonerom i dekoratorom wnętrz na Aukcjach Promocyjnych domu aukcyjnego Rynek Sztuki, które odbywają się kilka razy w roku w Łodzi i na wielu innych, przede wszystkim w Warszawie i Sopocie. Wśród nich są artystki należący do polskiej czołówki młodego pokolenia, cieszące się wyjątkowym uznaniem wśród kolekcjonerów, sprzedające po kilkadziesiąt obrazów w roku, jak Magdalena Połacik i Paulina Zalewska.

Ideą Salonu jest  prezentowanie sztuki zarówno dowolnej tematyczna, jak i w zakresie stosowanej techniki, dlatego obrazy prezentują nurty realistyczny, surrealistyczny, ale też abstrakcyjny, część zaś nawiązuje do tradycji łódzkiego konstruktywizmu. Ze względu na dużą ilość zgłoszonych prac, te które zobaczymy na Salonie zostały wybrane przez jury złożone z przedstawiciela uczelni, Stowarzyszenia i łódzkich kolekcjonerów. Salon jest objęty patronatami prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej i rektor ASP Jolanty Rudzkiej-Habisiak.

Druga część Salonu, gdzie pokazana zostanie kolejna część prac, będzie miała miejsce w Muzeum Historii Miasta Łodzi od połowy października do końca roku. Wstęp na piątkowy wernisaż jest wolny. (WN)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
tulipan_wystawaDARIASOLAR_828X315
Finisaż wystawy i spotkanie z Darią Solar
kostium_Christian_Dior_lata_50.-60._kapelusz_Lanvin-Castillo_lata_50.___fot._Micha_Radwaski
Christian Dior i ikony paryskiej mody z kolekcji Adama Leja
imm023_22_kopia_kopia
Marcin Podolec: Rysowanie było zawsze (wywiad)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*