11Muzeum Miasta Łodzi zaprasza do przearanżowanej Galerii Mistrzów Polskich. Wystawa obejmująca 130 obrazów, rzeźb i rysunków z prywatnej kolekcji biznesmena i mecenasa polskiej sztuki, Krzysztofa Musiała została wzbogacona o 20 dzieł. Wśród nowych propozycji zobaczyć można prace m.in. Jana Stanisławskiego, Wojciecha Weissa, Stanisława Szukalskiego, Tadeusza Makowskiego, Bolesława Cybisa czy Eugeniusza Zaka.

Wystawie towarzyszy nowy katalog oraz magnesy z reprodukcjami trzech obrazów z Galerii, a także bezpłatne audioprzewodniki.

Z kolei w znajdującym się tuż obok Galerii Aneksie Jednego Mistrza do 19 czerwca br. oglądać można wystawę czasową „Podroż malownicza. Plenery artystów polskich XIX-XX wieku”, na której prezentowane są dzieła artystów, którzy w swoich pracach próbowali zatrzymać ulotne wspomnienia z podróży.

Obu wystawom towarzyszą oprowadzania kuratorskie: po Galerii 1.6 o godz. 17:00, a po wystawie „Podróż malownicza” 29.5, 5.6 i 12.6 o godz. 13:00. Na oprowadzania wstęp jest wolny.

/fo. Eugeniusz Zak Pejzaż idylliczny, 1921, z kolekcji prywatnej.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Stachlewski_-_plakat
Przestrzenie tożsamości Piotra Stachlewskiego w Miejskiej Galerii Sztuki
skolimowski
Wystawa prac Jerzego Skolimowskiego w Ośrodku Propagandy Sztuki
lodzkaliska
“Muzy Łodzi Kaliskiej” Anki Leśniak w Atlasie Sztuki

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*